Zavrieť

Porady

Danove priznanie

Dobry den potrebujem poradit kde mam na buduci rok podavat danove priznanie ked pracujem pre ceske, rakuske aj slovenske firmy spolupracujem v polnohospodarstve a sidlo firmy je na slovensku pre ceske firmy vistavujem faktury v KC a pre rakuske firmy v EURACH a faktura je v nemcine

A jak to je ked som zatial s fakturamy v pluse ale v kase zatial nic nemam lebo vetsinou ked nieco zarobim tak co mi zoztava ide na opravu aut, odvody, benzin, atd. Ako mam pokracovat aby som moc nemosel (iba nieco kvoli pod,uveru aby mi mohly schvalit) platit danove poplatky pri danovom priznani
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    No keď je to na slovenskú živnosť, resp. s.r.o. tak DP si myslím, že sa podá v SR.....
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 22.06.10 at 11:06

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    ... ja už len dodám, že je potrebné mať vyriešené v týchto prípadoch nielen zdaňovanie celosvetových príjmov ( určenie daňového domicilu) ale aj novelu zákona o DPH platnú od 1. 1. 2010, ktorá sa týka služieb ako takých ... v týchto intenciách je dôležité vedieť o aké služby ide ( napr. obilie sa považuje za nehnuteľnosť pokiať je spojené so zemou ... ale keď sa ďalej spracováva, a nie je už spojené so zemou, tak sa z neho stáva hnuteľná vec ...), či existujú pre tento jeho druh služby nejaké limity v štátoch ES pre DPH, či nemá byť osobou identifikovanou pre DPH v týchto členských štátoch EÚ, či neexistuje prenos daňovej povinnosti DPH v súvislosti s fakturáciou pre slovenské firmy, nehovoriac o tom, že pravdepodobne ide o poskytovanie služieb samostatne hospodáriaceho roľníka ... atď. Takže opakujem, lepšie mať tieto veci odkonzultované ... pretože informácie zadávateľa tejto témy nie sú na posúdenie tejto skutočnosti postačujúce. A možno to bude napokon úplne jednoduché ale možno aj nie ... minimálne v súvislosti so súhrnným výkazom.
    Naposledy upravil promont maja : 23.06.10 at 06:03

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.