Zavrieť

Porady

kompletne nova instalacia zasuvky

ahoj,mam taky problem v pivnici mame el. bojler na vodu a zasuvku do ktorej sa pripaja kabel od el. bojlera.Lenze pred par dnami sa to nejako zacalo kaslat vytiahol som zo sasuvky vidlicu a cela zastrčka bola horuca ,nakolko jej kolik bol cely cierny a smrdel,signal toho ze tu isto nieje nieco v poriadku.Preto som sa rozhodol ze stary kabel ktory vedie z malej krabicky na stene do zasuvky vymenim za novy ,tak som aj spravil.Lenze po vymene kabla som opat skusil zasunut do zasuvky zastrcku a pri zasuvany do zasuvky som videl ako to na strane fazy pekne iskry pricom po vytiahnuty zastrcky von bol kolik spaleny ,to instalacia toho kabla je v poriadku ,nemohlo by to byt sposobene tym ze kabel ktory vedie z bojlera je uz dost stary a ze preto ta zasuvka blbne ? za vase nazory vopred dikes .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Problém je najskôr v bojleri.
    Ak je starý tak špirála je zanesená vodným kameňom,alebo ak je tzv. suchá špirála tak celý bojler je zanesený kalom.
    Dochádza k prehrievaniu špirály ,lebo snímač teploty (termostat) sníma teplotu vody, ktorá sa v tomto prípade zohrieva pomalšie a špirála je zapnutá dlhšie.Prejavuje sa to zohrievaním spojov, napríklad ako uvádzate vo vidlici, ale aj na svorkách vnútri bojlera. Druhá možnosť - snímač teploty (termostat) napracuje správne a cely bojler sa prehrieva.
    Ak je bojler nový - zrejme elektrický výkon bojlera je väčší ako pôvodný a je použitý starý kábel.

    chovan.j je offline (nepripojený) chovan.j

    chovan.j
    príčina môže byť aj v starej zásuvke v ktorej sú zokorodované kontakty a hlavne miesto zásuvky dajte sporákový vypínač

    kompletne nova instalacia zasuvky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.