Zavrieť

Porady

obedy externých zamestnancov

ahojte, vie mi niekdo poradiť, či je možné zahrnúť do nákladov daňovo uznaných náklady na obedy pri školení "zamestnancov"- SZČO, ktorí pracujú pre našu firmu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kimart Pozri príspevok
    ahojte, vie mi niekdo poradiť, či je možné zahrnúť do nákladov daňovo uznaných náklady na obedy pri školení "zamestnancov"- SZČO, ktorí pracujú pre našu firmu?
    Nie, nie sú to náklady daňovo uznané, boli by v tom prípade, ak by ste to školenie externým fakturovali.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kimart Pozri príspevok
    Neplatili nič, bolo to celodenné školenie.
    Potom ide jednoznačne o daňovo neuznaný náklad.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Takže ak by sme to živnostníkom vyfaktúrovali, môžeme si to dať do nákladov + vyšlé fa do výnosov, potom by to bol aj pre živnostníkov VOZD vo výške 55%?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kimart Pozri príspevok
    Takže ak by sme to živnostníkom vyfaktúrovali, môžeme si to dať do nákladov + vyšlé fa do výnosov, potom by to bol aj pre živnostníkov VOZD vo výške 55%?
    ÁNo, náklady na obedy by boli uznané, výnosy za školenie by boli zdaniteľné, a faktúra za školenie pre živnostníka by bola jeho VOZD.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kimart Pozri príspevok
    Takže ak by sme to živnostníkom vyfaktúrovali, môžeme si to dať do nákladov + vyšlé fa do výnosov, potom by to bol aj pre živnostníkov VOZD vo výške 55%?
    aká je hodnota obeda ?
    VOZD je u živnostníkov obed do výšky stravného pri domácej prac. ceste 5-12 hod = 3,60€ (nie 55 %)

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Myslela som, že celých 3,60€ si môže živnostník uplaniť len pri cestovných náhradách. Pri str. lístkoch a fa za obed len 55% z ceny maximálne do výšky 3,60€. Mýlim sa?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kimart Pozri príspevok
    Myslela som, že celých 3,60€ si môže živnostník uplaniť len pri cestovných náhradách. Pri str. lístkoch a fa za obed len 55% z ceny maximálne do výšky 3,60€. Mýlim sa?
    Nie je tomu tak, ak si zabezpečuje stravu, má nárok(VOZD) na SL v hodnote 3,60€.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.