Zavrieť

Porady

Ribezlovy sirup

Prosím o informáciu ako sa robí ríbezľový sirup v parnom hrnci (trojkombinácia). Aký treba pomer ríbezlí a cukru? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja davam na jeden liter ziskanej stavy jeden liter vody a 2 kg cukru. A pridam cca 5 gramov kyseliny citronovej. Ak sa da menej vody, sirup zrosolovatie.
    Naposledy upravil durisovad : 22.06.10 at 22:22

    Zdenka5 je offline (nepripojený) Zdenka5

    Zdenka5
    Do PARNEHO HRNCA sa dava do vrchnej casti ribezle spolu s cukrom, ZIADNA VODA! Voda ide do spodnej casti z ktorej sa odparuje do vrchnej. Parou sa z ovocia uvolnuje stava. Ide o to, ze neviem aky je pomer ovocia a cukru, ktory sa dava do parneho hrnca.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Priznam sa, ze ovocie spolu s cukrom som takto este neskusala, ale mam dojem, ze po odpareni ribezli budes mat sladky rosol. Ribezle maju totiz vela pektinov.

    Zdenka5 je offline (nepripojený) Zdenka5

    Zdenka5
    Tu je odkaz na ten hrniec, v ktorom to mienim robit: img192.imageshack.us/g/dsc03003c.jpg/

    Skorej sme takto robievali sirup, len som zabudla ten pomer.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Je mi luto, ale link, ktory uvadzas, som nenasla. Je mozne, ze nehovorime o rovnakych parnych hrncoch. Ja mam taky stary, cca 40 rocny, v nom odstavujem ovocie a zo stavy robim lekvare a sirupy. Cukor som do ovocia este nikdy nedavala, takze ty mas zrejme na mysli nieco ine ako ja a asi aj tvoj hrniec je iny.

    Zdenka5 je offline (nepripojený) Zdenka5

    Zdenka5
    principialne mam tiez taky, len starsi; kedze su tu pravidla, ze mozem dat link len ak mam viac ako 15 prispevkov musela som vymazat http..., staci link okopirovat (vratane / za jpg) do noveho listu; kazdopadne dakujem za reakciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.