Zavrieť

Porady

školenie

Čaute,
sme s.r.o.(PU),vie mi niekto poradiť ako dať školenie zamestnanca -jazdy v autoškole do nákladov(518 viem)? OA nemá referentsky pridelený a zatiaľ nevyužíva ani vlastný automobil. Čo by malo byť na fa aby som to mohla zaúčtovať do nákladov?
vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    007
    Čaute,
    sme s.r.o.(PU),vie mi niekto poradiť ako dať školenie zamestnanca -jazdy v autoškole do nákladov(518 viem)? OA nemá referentsky pridelený a zatiaľ nevyužíva ani vlastný automobil. Čo by malo byť na fa aby som to mohla zaúčtovať do nákladov?
    vďaka
    Z akého titulu mu tieto jazdy platíte?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    V prípade, že zamestnanec nebude mať pridelené vozidlo, alebo nebude mať zaradenie vo firme ako vodič, pre firmu je to neuznaný náklad a pre zamestnanca zdaniteľný príjem.
    Ešte otázka: máte vo firme služobné autá?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Len ma napadlo, nemôžu to dať zo sociálneho fondu?

    007 je offline (nepripojený) 007

    007
    musí byť zaradený ako vodič?Nestačí ak používa súkromné auto na služobné účely(vypisuje si cesťáky a preplácajú sa mu km +PHM)?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja si myslim, ze urobenie a aj zaplatenie vodicskeho kurzu je sukromna zalezitost kazdeho cloveka. Ak mu to chce firma platit, potom by som to uctovala tak ako pise Denda.

    007 je offline (nepripojený) 007

    007
    takto jednoducho by som to urobila aj ja, to by som sa nepýtala
    hľadám iba ďalšiu možnosť

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Tak to zuctuj na osobne konto konatela. Viem, ze to nie je dobra rada, ale do danovych nakladov by som to ja v ziadnom pripade nezuctovala. A pokusila by som sa to konatelovi vysvetlit.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    durisovad
    Tak to zuctuj na osobne konto konatela. Viem, ze to nie je dobra rada, ale do danovych nakladov by som to ja v ziadnom pripade nezuctovala. A pokusila by som sa to konatelovi vysvetlit.
    Ak to nasilu chce mať konateľ v účtovníctve, ja by som to riešila len cez nedaňové náklady.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    007
    Čaute,
    sme s.r.o.(PU),vie mi niekto poradiť ako dať školenie zamestnanca -jazdy v autoškole do nákladov(518 viem)? OA nemá referentsky pridelený a zatiaľ nevyužíva ani vlastný automobil. Čo by malo byť na fa aby som to mohla zaúčtovať do nákladov?
    vďaka
    Myslia sa zdokonaľovacie jazdy alebo vodičský kurz za účelom získania vod. preukazu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.