Zavrieť

Porady

Zemiakový koláč

...neviete mi niekto poradiť recept? Piekla som ho dávnejšie, chutil celej rodine ...pravdepodobne som ho omylom vyhodila.
Viem len, že sa robí z lístkového cesta, na to idú popučené zemiaky uvarené v šupe, nejaké koreniny, navrch Niva...nie som si istá či aj smotana, vajce...skúšala som ho aj "by očko", ale nebolo to ono....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Zemiakový koláč z lístkového cesta
    Čo potrebujeme: 2 pláty lístkového cesta, 150 g zemiakov, čierne korenie, majoránka, petržlen, červenú papriku, ďalšie korenie podľa chuti, 150 g oravskej slaniny, 1–2 kyslé smotany, 7 strúčikov cesnaku

    Zemiaky uvariť a nahrubo ich roztlačiť. Zmiešať ich s korením. Na plech položiť veľký plát lístkového cesta, na ktorý rozotrite zemiaky a prikryte ich ďalším plátom lístkového cesta.
    Po upečení podávajte koláč poliaty kyslou smotanou, do ktorej ste rozdrvili strúčiky cesnaku a navrch dajte kúsok upraženej oravskej slaniny.

    zemiakový koláč
    Potrebujeme:
    * 6 zemiakov
    * 250 ml smotany
    * 4 vajcia
    * 100 g parmezánu
    * 50 g paradajok
    * 300 g tvrdého syra (napríklad čedar)
    * 100 g šunkovej salámy
    * maslo
    * oregano
    * soľ
    * mleté čierne korenie

    Postup:
    1. Surové očistené zemiaky postrúhame na hrubo. Pridáme vajcia, postrúhaný parmezán a smotanu. Osolíme, okoreníme, ochutíme oreganom a premiešame.
    2. Cesto nalejeme do vymastenej formy a pečieme asi 10 minút.
    3. Paradajky pokrájame na kolieska, poukladáme na upečený koláč, posypeme šunkou pokrájanou na rezance, nahrubo postrúhaným tvrdým syrom a parmezánom. Pečieme v rúre vyhriatej na 190 °C asi 20 minút.

    Jednoduchý bezlepkový zemiakový koláč

    Tento koláč je vhodný pre každého, pretože sa v ňom nepoužíva múka, bezlepková, ani iná. Netreba teda špeciálne piecť pre celiatika, pokojne ho môže konzumovať celá rodina.
    Suroviny
    * 280 g
    * zemiaky
    * 4 ks
    * vajce
    * 140 g
    * cukor práškový
    * 80 g
    * orechy mleté
    * 2 ČL
    * rum
    * 1 ks
    * cukor vanilkový
    * kôra z citróna
    * cukor na posypanie

    Postup
    Zemiaky uvaríme v šupke, olúpeme, vychladíme a prelisujeme, alebo najemno postrúhame. Žĺtky vymiešame s cukrom, pridáme zemiaky, orechy a rum, vanilkový cukor a citrónovú kôru. Nakoniec zľahka zapracujeme tuhý sneh z bielkov .
    Plech na pečenie vymastíme maslom, rozotrieme cesto a upečieme do ružova. Ešte horúci poprášime práškovým cukrom. Vychladnutý pokrájame.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    z internetu tu http://www.liveinternet.ru/community...post124944418/

    Zemiakový koláč z lístkového cesta

    500g šampiňónov
    250 g lístkového cesta
    350 g zemiakov
    200 ml mlieka
    cca 140 ml 20% smotany (1 téglik)
    50 g masla
    100 g strúhaného syra
    1 pretlačený strúčik cesnaku
    štipka mletého muškátového orecha

    Hríby usmažíme na masle.
    Mlieko, smotanu a cesnak v nádobe privedieme do varu, pridáme na tenko narezané zemiaky. Varíme 15 minút do zahustnutia hmoty (do uvarenia zemiakov). Odložíme, osolíme, okoreníme, môžeme pridať muškátový orech.
    Cesto rozgúľame dáme do okrúhlej (23 cm) nízkej formy, cesto necháme prečnievať cez okraje formy. Na cesto dáme zemiaky, zhora hríby (kto nechce nepridá, alebo pridá ryby, alebo mäso, ...) , okraje cesta preložíme dovnútra formy a stred posypeme syrom.
    Dáme zapekať do vyhriatej rúry na 180° C, 30 minút ( do hotovosti cesta)

    a ešte jeden
    Vrstvený zemiakový koláč

    Ingrediencie 4 porcie
    zemiaky očistené - 1 kg
    maslo - 70 g
    strúhaný syr – 150 g
    tymian listy - 1 TSP
    soľ a korenie podľa chuti
    listy šalátu na servírovanie
    Príprava
    1. Rúru predhrejeme na 220 ° C. Okrúhlu formu na pečenie potrieme rozpusteným maslom. Očistené zemiaky narežeme na tenké plátky. Plátky zemiakov uložíme do nádoby, pridáme rozpustené maslo. Tretinu dáme do formy na zapekanie.
    2. V miske zmiešame strúhaný syr a tymian, Jednou tretinou tejto zmesi posypeme tretinu zemiakov uložených v zapekacej forme, okoreníme. Pridáme druhú tretinu plátkov zemiakov, mierne stlačíme, pridáme tretinu zmesi syra, znovu pridáme poslednú tretinu zemiakov a posypeme zostávajúcim syrom.
    3. Zapekáme v rúre 1 hodinu.
    4. Podávame na šalátovom liste

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    jáááj - zemiakový koláč dávate všetci na slano. No ja mám recept na sladko. Ale to je asi mimo témy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.