Zavrieť

Porady

zaúčtovanie vstupenky

Dobrý deň
sme sro a náš zamestnanec bol vyslaný na strojársky veľtrh. Doniesol aj vstupenku kde je rozpísaný základ dane + DPH. Zaúčtujem to na 512 ? Mám nárok na odpočet DPH ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aliba Pozri príspevok
    Dobrý deň
    sme sro a náš zamestnanec bol vyslaný na strojársky veľtrh. Doniesol aj vstupenku kde je rozpísaný základ dane + DPH. Zaúčtujem to na 512 ? Mám nárok na odpočet DPH ?
    Ďakujem
    A má niečo spoločné ten veľtrh s vaším podnikaním? Ak áno, vstupenku zaúčtujte samostatne na 518AE s odpočtom dph.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Z hľadiska DPH..kde bol ten veľtrh?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Aliba Pozri príspevok
    Áno je to predmet nášho podnikania. ďakujem
    Moja otázka bola z iného pohľadu. Ak to bol veľtrh na Slovensku a na vstupenke bola vyčíslená "slovenská" DPH, postupuje sa podľa príspevku od Tweety.

    Ak bol veľtrh v inej krajine (v EU alebo mimo EU), postupuje sa mierne inak.

    jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

    jenny5
    Ja by som nadviazala na túto tému a poprosila o pomoc.

    Boli sme na veľtrhu v krajine EÚ, ktorý súvisí s našim podnikaním, ale vstupenky sme kupovali cez sprostredkovateľa v ČR, takže na faktúre z ČR je len cena vstupeniek bez DPH. Na vstupenke je napísané, že cena vstupenky zahŕňa 19% DPH.
    Ako mám zaúčtovať faktúru z ČR?
    Vopred ďakujem za pomoc.

    zaúčtovanie vstupenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.