Zavrieť

Porady

Ako ukončiť PP?

Jedna známa ma prosí o pomoc....
Pracuje v súkromnej firme, ale našla si inú prácu. Od pondelka 28. 6. 2010 by chcela nastúpiť do nového zamestnania, ale terajší zamestnávateľ ju nechce pustiť. (že ak v pondelok nenastúpi, dostane absenciu). Výpoveď podala.
To by znamenalo odhlásenie zo SP. Ale ak nastúpi do nového zamestnania, tam ju zas prihlásia do SP.
Hrozí jej nejaký postih, alebo ako by mala ukončiť PP bez nejakých následkov?(súd...apod.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    rodina1 Pozri príspevok
    Ak nenastúpi do zamestnania, zamestnávateľ jej môže dať absenciu a s tým súvisí aj krátenie nároku na dovolenku.
    Iba doplním, za deň absencie môžeš krátiť dovolenku o 1 až 2 dni.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ešte by bolo možné zobrať do úvahy:

    Všeobecná zodpovednosť
    zamestnanca za škodu
    § 179


    (1) Zamestnanec zodpovedá zamestnávateľovi za škodu, ktorú mu spôsobil zavineným porušením povinností pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním. Zamestnávateľ je povinný preukázať zamestnancovo zavinenie okrem prípadov uvedených v § 182 a 185.

    (2) Zamestnanec zodpovedá aj za škodu, ktorú spôsobil úmyselným konaním proti dobrým mravom.


    Teda ak úmyselne nepríde do práce a zamestnávateľ to môže dokázať, je možný postih.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ak nenastúpi do zamestnania, zamestnávateľ jej môže dať absenciu a s tým súvisí aj krátenie nároku na dovolenku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    25252 Pozri príspevok
    Jedna známa ma prosí o pomoc....
    Pracuje v súkromnej firme, ale našla si inú prácu. Od pondelka 28. 6. 2010 by chcela nastúpiť do nového zamestnania, ale terajší zamestnávateľ ju nechce pustiť. (že ak v pondelok nenastúpi, dostane absenciu). Výpoveď podala.
    To by znamenalo odhlásenie zo SP. Ale ak nastúpi do nového zamestnania, tam ju zas prihlásia do SP.
    Hrozí jej nejaký postih, alebo ako by mala ukončiť PP bez nejakých následkov?(súd...apod.)
    Jedine sankcia za nedodržanie VD, ale to len v tom prípade, ak to má uvedené v PZ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.