Zavrieť

Porady

DPH . faktura za sluzby a tovar do CR pre neplatcu DPH

Ahojte,

chcem sa spytat ako je to, ked vystavujeme my fakturu za sluzby a nejaky tovar do Ciech pre neplatcu DPH. Je to normalna FO.
Mame ju vystavit s DPH, alebo bez. Keby bola protistrana platca, je mi jasne, ze bez DPH a oni si to samozdania. Ale ako je to ked protistrana nie je platca DPH? Predpokladam, ze vystavime s DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Nekoro, ale áno so slovenskou DPH, vo väčšine prípadov.

    Ale nakoniec tu máme ustanovenie par. 16, nakoľko nevieme, či náhodou nejde napr. o dodanie služby v súvislosti s nehnuteľnosťou, kde je potrebná Vašej fy registrácia v ČR.....

    Treba sa nájsť v par. 15,16 z o DPH. Nie je služba ako služba. Z o DPH je veľmi (apoň pre mňa), náročný, a jeden z najťažších

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    oriana, babi2, Dana1, promont maja, Andyke, Anja111
    6

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    ano , ako napísala Betka je dôležité akú službu budete fakturovať,
    ale ak to bude služba , ktorá sa dá zaradiť do § 15 /sprostredkovateľské služby, preprava tovaru, doplnkové služby pri preprave (nakladanie, vykladanie tovaru), ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, nájom hnuteľného majetku s výnimkou krátkodobého nájmu dopravných prostriedkov, reklamné, poradenské, inžinierske,
    technické právne, účtovné, audítorské prekladateľské a tlmočnícke služby, nájom zamestnancov, telekomunikačné služby, služby televízneho a rozhlasového vysielania, služby dodávané elektronicky /
    aj v CZ by mala od 1.1.2010 platiť povinnosť podať žiadosť o registráciu / niečo podobné ako u nás §7a / pred prijatím takejto služby, odberateľ by po registrácii mal pridelené IČ DPH v CZ a potom by ste uvedenú službu fakturovali bez DPh a on by ju samozdanil

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Anja111, Andyke, promont maja, Dana1, danushka, betka
    6

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    emula1 Pozri príspevok
    faktura je za konzultacne sluzby v oblasti zdravej vyzivy a s tym spojeny predaj nejakych produktov. odberatel je FO v podstate clovek z ulice,ako som sa dozvedela, ktory sa dozvedel ake je to super a dobehol z ciech na konzultaciu a nieco si popritom kupil. ide v podstate o malu sumu, fa mu vystavili hned automaticky s DPH, len ja ked som to teraz isla zauctovat, som sa zamyslala, ci je to vystavene spravne s DPH
    ale v tomto prípade je postup správny - fa má byť s DPh , nakoľko odberateľ je - ty sama hovoríš "človek z ulice" - občan -čiže je to nezdaniteľná osoba a tej sa vystavuje faktúra s DPH

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    faktura je za konzultacne sluzby v oblasti zdravej vyzivy a s tym spojeny predaj nejakych produktov. odberatel je FO v podstate clovek z ulice,ako som sa dozvedela, ktory sa dozvedel ake je to super a dobehol z ciech na konzultaciu a nieco si popritom kupil. ide v podstate o malu sumu, fa mu vystavili hned automaticky s DPH, len ja ked som to teraz isla zauctovat, som sa zamyslala, ci je to vystavene spravne s DPH

    DPH . faktura za sluzby a tovar do CR pre neplatcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.