Zavrieť

Porady

Čistý mesačný príjem

Dobrý deň. prosím Vás, ešte som to nerobila... Zamestnanec žiada banku o úver a mám pred sebou tlačivko, kde banka chce "Čistý mesačný príjem - priemerný mes.príjem za posledné 3mesiace - bez odmien"...
Ako sa k tomu dopracujem? A mám brať 1štvrtrok alebo výplaty za 3,4,5 ???Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    čomu nerozumieš.. sama píšeš posledné 3 mesiace.. čiže posledné tri mesiace..

    pipiskova81 je offline (nepripojený) pipiskova81

    pipiskova81
    naša účtovníčka je na dovolenke a ja som to ozaj nerobila.. Takže mám zobrať výplatné listiny a pásky za posledné 3mesiace a čo dalej?????... Mám pozerať hrubú mzdu teda za 3,4,5, (ak mala odmeny-tak odrátať ich )a tú sumu len vydeliť 3????ďakujem

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    prečo hrubú mzdu, keď píšeš, že chcú čistú..áno, zober výplatné pásky za 3,4,5.. odmeny odrátaj, len ak sú nejaké mimoriadne.. a áno, priemer sa robí tak, že zrátaš 3 mesiace a vydelíš troma...

    pipiskova81 je offline (nepripojený) pipiskova81

    pipiskova81
    sama neviem prečo hrubú mzdu??? Takže som to pozrela a má to takto:
    3mesiac : HM=312.63eur odmeny 24eur.. ČM k výplate 298.48eur
    4mesiac : HM =328.92eur - odmeny 25eur...ČM = 278,61eur....
    5mesiac: HM=308.04eur - odmeny 20eur...ČM = 260.22eur....

    takže ked to zrátam tak je to 837,31/3=takže 279,10eur.....


    Ďakujem veľmi ste mi pomohla....

    pipiskova81 je offline (nepripojený) pipiskova81

    pipiskova81
    skúsim opísať 1mesiac - aj tak ich má cca rovnaké....
    Takže Má :
    1. časovú mzdu
    2. čerpala 2dni dovolenku
    3. a v jednom mesiaci bol sviatok...tak 2dni....
    4. mimoriadne odmeny
    to je hrubá mzda... z toho klasika odvody, odpoč.položka a má tu zrážky za obedy ešte....

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    tak k tým čistým mzdám iba prirátaj tie zrážky za obedy a budeš to mať.. zrátaj ich a vydeľ troma..

    pipiskova81 je offline (nepripojený) pipiskova81

    pipiskova81
    Super ..ďakujem prekrásne. a taká posledná otázočka. ak má banka v zátvorke uvedené - "bez mimoriadnych odmien", tak tie mesačné odmeny musím asi z toho odrátať, však?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    niéééé, nič neodrátavaj.. mimoriadne myslia niečo, mimoriadne, čo iný mesiac nebýva.. vy to máte skôr niečo ako prémie...urob to tak, ako som ti v prísp. 9

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    pipiskova81 Pozri príspevok
    ďakujeeeeeem
    Vďačne.. Do budúcna: banky si preverujú hrubý príjem zamestnanca na soc. poisťovni... Banka si urobí nejaký cca prepočet na čistú mzdu, je tam prípustná nejaká odchýlka.. čiže v pohode tam tie odmeny nechaj, lebo sú v hrubej mzde.. a nie je to ani odstupné, ani odchodné, jednoducho niečo ako prémia..

    Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.