Zavrieť

Porady

ukončenie živnosti

Poradí mi, prosím, niekto ako je to s odpisom auta pri ukončení živnosti? Ak FO končí živnosť napr. k 30.6. môže si odpísať v JU celý odpis za auto, alebo len alikvotnu časť?
Ak ukončí živnosť k 30.6. platí, že nemusí platiť preddavky na SP, ktoré by inak platil, ak by v živnosti pokračoval?
Uvítam všetky Vaše poznatky a skúsenosti. Vopred srdečná vďaka všetkým! Tara
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    NOVA40 Pozri príspevok
    Poradí mi, prosím, niekto ako je to s odpisom auta pri ukončení živnosti? Ak FO končí živnosť napr. k 30.6. môže si odpísať v JU celý odpis za auto, alebo len alikvotnu časť?
    Nie, žiaden odpis, ani alikvotna časť.

    Ak ukončí živnosť k 30.6. platí, že nemusí platiť preddavky na SP, ktoré by inak platil, ak by v živnosti pokračoval?
    Áno, po ukončení živnosti /a je jedno ku ktorému dňu/ už neplatí SP.

    Uvítam všetky Vaše poznatky a skúsenosti. Vopred srdečná vďaka všetkým! Tara
    ...

    Minna je offline (nepripojený) Minna

    Minna
    Prosím o radu: Podnikateľ ukončil živnosť k 30.06., posledné zdaňovacie obdobie má stanovené 2.kvartál 2010, má v majetku auto na leasing, posledná leasingová splátka bola 20.06. = môže si uplatniť alikvotny odpis za 6 mesiacov?
    DPH-čku musí vrátiť zo zostatkovej ceny auta k 31.12.2009?

    Minna je offline (nepripojený) Minna

    Minna
    Veľmi pekne prosím, poradí mi niekto? Viem že pri riadne ukončenom leasingu má nárok na daňové odpisy ale neviem či to platí aj ked k 31.06. ruší živnosť a ak áno, či mu tie odpisy mám odpočítať od zostatkovej sumy k 31.12. a až z tejto výslednej sumy vypočítať DPH, ktorú musí vrátiť??

    Minna je offline (nepripojený) Minna

    Minna
    Minna Pozri príspevok
    Veľmi pekne prosím, poradí mi niekto? Viem že pri riadne ukončenom leasingu má nárok na daňové odpisy ale neviem či to platí aj ked k 31.06. ruší živnosť a ak áno, či mu tie odpisy mám odpočítať od zostatkovej sumy k 31.12. a až z tejto výslednej sumy vypočítať DPH, ktorú musí vrátiť??
    Pripájam odpoveď na moju otázku - ak by niekomu v budúcnosti pomohla /zisťované priamo na DÚ/: uvedená FO má nárok na daňové odpisy, a kedže tento rok mal byť posledný odpis, tak si ho uplatní, odpočíta od zostatkovej ceny k 31.12.2009 a výsledná zostatková cena k 30.06.2010 bude potom 0,- => DPH-čku v poslednom zdaňovacom období z majetku /auta/ nemusí vrátiť, je taktiež nulová.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.