Zavrieť

Porady

leasing do 2004

Na túto tému je toho veľa popísané,ale chcem Vás poprosiť,keby ste mi napísali predkontáciu-zaučtovanie leasingu do r.2004.Niečo sa mi tam nezdá,tak sa chcem utvrdiť,či to mám správne.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ilona
    Na túto tému je toho veľa popísané,ale chcem Vás poprosiť,keby ste mi napísali predkontáciu-zaučtovanie leasingu do r.2004.Niečo sa mi tam nezdá,tak sa chcem utvrdiť,či to mám správne.Ďakujem.
    Účtovanie lízingu od roku 2004 : tuto je jedna pekná a správna, neviem či sa ti šikne.... autíčko osobné:
    http://www.porada.sk/showpost-p_1324...tcount_13.html

    Naposledy upravil sway : 28.10.05 at 04:40

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ilona
    Ďakujem veľmi pekne.
    :p prosím

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Neviem či som to dobre pochopila, ale ak chceš vedieť ako zaúčtovať leasing ako platil do 31.12.2003, tak potom tá informácia čo ti ju poslala sway nie je dobrá. Tam je uvedený leasing od 01.01.2004.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Monika1
    Neviem či som to dobre pochopila, ale ak chceš vedieť ako zaúčtovať leasing ako platil do 31.12.2003, tak potom tá informácia čo ti ju poslala sway nie je dobrá. Tam je uvedený leasing od 01.01.2004.
    Ježišmária......... omlúvam sa prevelice, čítala som od....., nájdem a pripnem !!!!

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ilona
    Na túto tému je toho veľa popísané,ale chcem Vás poprosiť,keby ste mi napísali predkontáciu-zaučtovanie leasingu do r.2004.Niečo sa mi tam nezdá,tak sa chcem utvrdiť,či to mám správne.Ďakujem.
    Spravidla sa účtoval predpis leasingovej ceny cez časové rozlíšenie a dlhodobý záväzok. Záleží od zmluvy, t.j. či prvá splátka bola splátka nájomného, alebo záloha.

    1) ak prvá zvýšená splátka bola splátka nájomného, tak účtovanie mohlo byť napr.:
    381/47x celá leasingová cena bez DPH
    47x, 343/37x predpis splátky v internom okruhu
    37x/221 úhrada splátky
    518/381 pomerná časť časovo príslušného nájomného

    2) ak prvá splátka bola zálohou a jedná sa o rovnomerné splátky počas celej doby trvania LZ, spravidla 3 roky, účtovanie mohlo byť napr.:
    314/221 úhrada zálohy (tu je rozhodujúce, kedy bola zmluva uzatvorená a či už bola povinnosť odvodu DPH aj zo záloh)
    518,343/37x,32x predpis splátky
    37x,32x/314 zúčtovanie zálohy pripadajúcej na splátku
    37x,32x/221 úhrada splátky


    Variant je veľa záleží od skutočnosti ako je nadefinovaná prvá zvýšená splátka a zároveň od toho, či sú splátky rovnomerné, alebo nie. Následne aj od doby uzatvorenia LZ vo vzťahu k DPH zo záloh.

    Uvádzané príklady sú len orientačné. Účtovné jednotky si upravovali postupy internými smernicami.
    Naposledy upravil Jana Acsová : 31.10.05 at 18:45

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.