Zavrieť

Porady

TOVAR NAVIAC

Kupujem si od distribútora tovar - kozmetiku, ktorú potom predávam cez e-shop. Ako stála odberateľka dostávam výrobky naviac ako darčeky, a ako súčasť akciových balíkov - zadarmo. Zo začiatku som ich nechávala, porozdávala, no ale je ich dosť a chcem ich predať ....
Ako urobiť vlastne príjem a výdaj cez sklad, keď tie výrobky sú mi dané v rámci balíka naviac?
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Aankaa Pozri príspevok
    Kupujem si od distribútora tovar - kozmetiku, ktorú potom predávam cez e-shop. Ako stála odberateľka dostávam výrobky naviac ako darčeky, a ako súčasť akciových balíkov - zadarmo. Zo začiatku som ich nechávala, porozdávala, no ale je ich dosť a chcem ich predať ....
    Ako urobiť vlastne príjem a výdaj cez sklad, keď tie výrobky sú mi dané v rámci balíka naviac?
    Vďaka.
    nahráš si ich do príjmu s nulovou hodnotou. Ale potom celá predajná cena bude predmetom dane

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Jedná sa o ten istý tovar, ktorý už na sklade mám - a pri predaji mám aj na tento výrobok určité náklady. Konkrétne poštovné, trebárs aj na dobierku....
    Mám totiž výhody pre zákazníkov, že pri nákupe od 30 EUR neplatia poštovné a pod.
    Veď na konci zúčtov. obdobia predsa nemôžem rozlišovať, ktorý kus som mala zadarmo a ktorý som kúpila.

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    Tak presne, nahraj si prijem za cenu 0,0 (niektore programy nepovolia nahrat s cenou 0, ja som dal ekonomke prikazom ze sa to nahrava s cenou 0,000001 € a tak to ide). Na konci obdobia tvoj prijem z tychto tovarov bude napr. 500 €, vydaje - nakup tovaru 0 €, dopravne 100 €, a teda celkovy zisk je 400 €. V ramci uctovnictva (no mimo podnikatelskeho rozumu) tovar mozes predavat pod cenu a takymito produktmi ktore mas zdarma tak nimi budes dotovat tie produkty negenerujuce zisk - ale toto je taky asi nerealny pripad. Hoc sa priznavam ze raz sme to vo firme spravili kedze som povedal cenu no a ta bola nizsia ako nas nakup, ale slovo robi chlapa... :-D

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    ...takto si to nahadzujem s cenou 0,0001 ale predávam za tú istú cenu ako ostatné. Hádam to nevyhodím, keď to môžem predať
    No a čo z toho na konci vyjde, dúfam že DÚ vezme, veď to vlastne dávam do príjmu, tak by nemali kefrať...

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    Vobec, ved v podstate viacej zaplatis na DzP. A to pridavanie v nejakej hodnote - skus ci ti tvoj skladovy program dovoli pridat tovar v hodnote 0,0 €, lebo moje skusenosti s tromi programami su take ze ani jeden nepovolil pridat tovar v cenu 0,0

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.