Zavrieť

Porady

Dohoda o vyk.práce a následne pracovný pomer

Ako spraviť zamestnancovi mzdu, ak od 1.6.2010 do 18.6.2010 bol u nás zamestnaný na dohodu o vyk.práce a 21.6.2010 bol s ním uzatvorený riadny pracovný pomer.Môžem mu spraviť dve výplaty-teda jedna bude odmena za dohodu a druhá bude mzda za prácu z prac.pomeru?lebo bol evid.na UP a potrebujú výšku odmeny za daný mesiac.Ak mu to dám na jednu pásku aj dohodu aj prac.pomer, a zdaním jednou predd.daňou bude to mať vyššiu mzdu a neviem či je to aj možné, keďže dohoda končila 18.6. a PP začínal 21.6.2010?Robím v programe MRP ako to tam nahodiť-myslím tie prac.pomery?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    J+K Pozri príspevok
    Jeden zamestnanec by mal mať za jeden mesiac aj jednu výplatnú pásku. Takže určite odmenu za dohodu a aj mzdu za riadny pracovný pomer vyplatiť spoločne, daň odviezť zo súčtu. Poistné za zamestnanca sa odvedie len zo mzdy za pracovný pomer, iba zamestnávateľ zaplatí úrazové poistenie zo súčtu .

    Neporadím ako to nahodiť priamo vo Vašom programe, ale určite sa tu niekto ešte ozve
    nesúhlasím, SP požaduje v prílohe mesačného výkazu samostatne odvody za dohodára a samostatne za zamestnanca. Daň sa platí z celkového súčtu mzdy a dohody.

    V OLYMPe sa to dá nastaviť, s MRP nerobím.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    V SOFTIPe to takisto ide - zamestnanec má v mesiaci nahrané dva pracovno-právne vzťahy z toho jeden pracovný pomer a jednu dohodu.

    Odvody sa robia v každom pracovno-právnom vzťahu samostatne (na dohodu len odvod na úrazové a garančné poistenie zamestnávateľa).
    Vo výkaze pre SP má zamestnanec v jednom riadku príjem z PP + odvody a v druhom riadku odmenu za dohodu a odvod zam-teľa.

    Daň sa počíta v pracovnom pomere zo súčtu základu dane z PP a z dohody.

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Jeden zamestnanec by mal mať za jeden mesiac aj jednu výplatnú pásku. Takže určite odmenu za dohodu a aj mzdu za riadny pracovný pomer vyplatiť spoločne, daň odviezť zo súčtu. Poistné za zamestnanca sa odvedie len zo mzdy za pracovný pomer, iba zamestnávateľ zaplatí úrazové poistenie zo súčtu .

    Neporadím ako to nahodiť priamo vo Vašom programe, ale určite sa tu niekto ešte ozve

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    V MRP máš nahodeného zamestnanca v ZOZNAME ZAMESTNACOV.

    Zamestnacovi môžeš pridať aj viac pracovných pomerov.

    V zozname zamestnancov sa postav na daného zamestnanca a stlač pravé tlačítko myši - PRIDAJ PRACOVNÝ POMER.

    V nastaveniach PP daj odpočítateľnú položku na daňovníka MZDOVÉ ÚDAJE _VÝPOČET len jeden raz a zafajkni zdaniť vždy preddavkovou daňou (len v mesiaci súbehu dohody a PP)

    zuzana je teraz online zuzana

    zuzana
    Ahoj, ano pridala som mu okrem dohody aj PP ako druhý PP, mám ho tam vlastne 2x-teda mu vypočítam riadne raz dohodu a raz mzdu z PP, bude mať dve pásky, ale ako mi potom napočíta tú preddavkovú daň, alebo mu mám pri zadávaní dohody vypočítať preddavkovú daň aj keď bude mať na dohodu iba napr.120€?

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Áno presne tak, dohodu zdaníš preddavkovou daňou, aj keď je príjem nižší, lebo podpísané vyhlásenie sa vzťahuje na všetky príjmy (ak nemá podpísané - limit príjmu sa skúma za celý príjem.). Preto treba zadať možnosť - zdaniť vždy preddavkovou daňou (pri súbehu ak je príjem spolu vyšší ako limit alebo ak je podpísané vyhlásenie a odpočítateľná položka je zafajknutá pri druhom prac. pomere.)
    Áno, bude mať 2 pásky.

    ANNA98 je offline (nepripojený) ANNA98

    ANNA98
    Ja mám tiež taký problém na súbeh pracovných pomerov v MRP.V iných programoch urobím 2 výplatné pásky ale zadávam súbeh PP a potom mi to hodí do jednej pásky. Tu je to problematické aj kvôli výkazu do SP lebo HPP a napr. DOPČ musí byť 2 x. Aj ja musím zavolať kvôli tomu do MRP.

    Dohoda o vyk.práce a následne pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.