Zavrieť

Porady

Zapáchajúci manažér

Dobrý deň, jeden z našich riaditeľov dosť silno zapácha, je to cítiť aj v zime, ale teraz v lete, je to na nevydržanie, ak s ním máte sedieť v jednej kancelárii. Ako docieliť, aby používal deodorant a znížil tak svoj zápach na znesiteľný? Ako ho na to upozorniť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    ... asi by som často vetrala a možno by sa dovtípil ... či? Hoci, ak ide o staršieho pána ... tak by som to asi nechala tak ... však nik nevie ako dopadnem ja sama = možno budem mať drevenú nohu atď... .

    ... ak má sviatok, čo mu tak darujete? Skúste mu vynachváliť nejaký spray ... , no možno aj šetrí ... a nemá ani na mydlo ... veru neviem ... aj keď ide o manažéra.

    ... my máme v robotke jedného večne pohvizdujúceho starého pána na dôchodku ... a zo začiatku mi to hrozne liezlo na nervy ... vyriešilo sa to tak, že som sa posťažovala svojej kolegyni a tá "dobrá" duša mu to vyzvonila hneď na druhý deň ... popočúvala som si potom asi hodinové reči o nejakom jeho bývalom kolegovi. ktorého to jeho pohvizdovanie vadilo ... a keďže som nereagovala ( v duchu nadávajúc na kolegyňu) tak to nechal tak ... a išli sme ďalej ... aj keď si pohvizduje naďalej ... už mi to tak nevadí a vypínam vtedy zvuk ... . Po čase si myslím, že si zaslúži nejaké to tolerovanie ... pretože ani ja nie som dokonalá a určite mám svoje muchy, ktoré iným vadia a sú ticho ... . Horšie je to s kolegyňou ... už sa jej nikdy s ničím nezverím ... .
    Naposledy upravil promont maja : 28.06.10 at 11:01

    melbak je offline (nepripojený) melbak

    melbak
    ...nepostrehla som ako je pan manažer stary, mozno by pomohla aj
    zmena stravy, starši muži dost konzumuju cesnak, no a ten zapach sa neda odstranit ani sprayom, ani mydlom

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    lucisa, počítaj aj v tu http://www.porada.sk/t111775-ako-ods...ieho+z%E1pachu
    ...Ak má dotyčný pán syndróm rybacieho zápachu, ani maximálna hygiena nepomáha, len zmierňuje príznaky, ako aj úprava stravy.

    Možno by pomohlo požiadať vrchnosť o povýšenie kolegu a dať mu samostatnú kanceláriu...AKOŽE...
    To sú veľmi citlivé veci a ťažko sa s tým žije jednej aj druhej strane.
    Ale ak máte tušáka, že je riňoš, tak sa nenechajte trýzniť.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tiež sme mali dávnejšie "jednu takú" v práci.
    Ľudia, čo s ňou celý deň museli pracovať už boli zúfalí, nevedeli si rady.
    Nepomáhalo nič. Nenápadné debaty o umývaní, deodorantoch , čoraz nápadnejšie vetranie , skrátka nič. Trvalo to asi dva roky.
    Nakoniec niečo pomohlo. Bolo to kruté, ale bola to posledná možnosť
    Napísali jej anonymný lístok , kde jej podrobne napísali "čo a ako"
    ....pomohlo

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...začnite v jeho prítomnosti nosiť plynové masky alebo ochranné rúška, snáď pochopí:-))

    lucisa je offline (nepripojený) lucisa

    človek, ktorý sa snaží udržať na firme zdravú rovnováhu, s pevnou chrbticou a silnými morálnymi zásadami. ...viac lucisa
    bobino38 Pozri príspevok
    ...začnite v jeho prítomnosti nosiť plynové masky alebo ochranné rúška, snáď pochopí:-))
    Takéto riešenie nás tiež napadlo

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...v jeho prítomnosti skúste čo najviac konverzovať na tému deodorant, a skuste sa ho nenápadne spýtať aký má nazor na ne on:-))

    lucisa je offline (nepripojený) lucisa

    človek, ktorý sa snaží udržať na firme zdravú rovnováhu, s pevnou chrbticou a silnými morálnymi zásadami. ...viac lucisa
    Už sme uvažovali aj nad alternatívou s kúpou deodorantu, idem mrknúť, kedy má najbližší sviatok...

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Radšej mu kúpte mydlo, nechcite zažiť ten smrad, keď sa zápach nasprejuje To už mu radšej kúpte neutralizátor pachov v spreji.
    Ja som tiež zažila nenormálne zapáchajúceho pána a nakoniec sa z toho vykľula rakovina obličiek.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Nebolo by mozne, aby sa s nim porozpraval niekto, kto ma k nemu blizsi vztah a pripadne ho nasmeroval k doktorovi, ako poznamenala KAZU?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    je to silno individuálne, bola som na niekoľkotýždňovej zahraničnej dovolenke-expedícii, v skupine bol starší pán, ktorý sa hádam nikdy neosprchoval, ku koncu to bolo hrozné. Zo začiatku sme to naznačovali, pred ním vyprávali o hygiene, potení sa, aj individuálne čo šikovnejšia dokázala zaviesť rozhovor na tému hygieny, vyjadril sa zakaždým, že on sa nepotí. /Je známe, že človek sám seba "necíti"/. Ponúkali sme mu, nech nám dá svoje prádlo, že mu ho vyperieme zároveň s inými - podľa farebnosti, na práčovňu sme sa skladali, on to mohol mať zadarmo - odmietol, že netreba........
    Nikto už pri ňom nechcel sedieť.............
    nič nepomohlo, starý pán si svoj telový pach ustrážil až do lietadla na spiatočnú cestu.
    To len tak na okraj - ak odolá ten váš taktným poznámkam - potom už len hodiť priamu reč. Chcem vidieť toho odvážlivca..............

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    a co tak konverzacia , nie s nim ,ale s kolegom , ale aby to pocul.
    Ty kolegovi - pocuj , ako casto si menis ponozky ?
    on- noo obcas
    Ty - ty humusak , a ja rozmyslam ze obcas cosi zacitim
    on -no ok zajtra pridem v druhych. Aj sa osprchujem , uz kvoli Tebe.......

    a.t.d.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    lucisa Pozri príspevok
    Dobrý deň, jeden z našich riaditeľov dosť silno zapácha, je to cítiť aj v zime, ale teraz v lete, je to na nevydržanie, ak s ním máte sedieť v jednej kancelárii. Ako docieliť, aby používal deodorant a znížil tak svoj zápach na znesiteľný? Ako ho na to upozorniť? Ďakujem.
    A čo tak nahovoriť iného riaditeľa, nech sa ho rovno opýta, možno je aj chorý a nemôže za to, niektorí ľudia sa tak veľmi potia, až musia ísť na chirurgický zákrok, ktorý potenie odstráni. Tam nepomôže ani antiperspirant.

    lucisa je offline (nepripojený) lucisa

    človek, ktorý sa snaží udržať na firme zdravú rovnováhu, s pevnou chrbticou a silnými morálnymi zásadami. ...viac lucisa
    Kazu Pozri príspevok
    Radšej mu kúpte mydlo, nechcite zažiť ten smrad, keď sa zápach nasprejuje To už mu radšej kúpte neutralizátor pachov v spreji.
    Ja som tiež zažila nenormálne zapáchajúceho pána a nakoniec sa z toho vykľula rakovina obličiek.
    Tak tento pán má niečo cez 40 a ani nemá problém s nadváhou... Jeho manželka chodí nahodená ako pravá dáma, a nejde mi do hlavy, že to ona necíti a niečo mu nepovie.

    lucisa je offline (nepripojený) lucisa

    človek, ktorý sa snaží udržať na firme zdravú rovnováhu, s pevnou chrbticou a silnými morálnymi zásadami. ...viac lucisa
    Ďakujem Vám všetkým za odpovede, určite sa ozvem, ako sme to vyrešili

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.