Zavrieť

Porady

Batožina do lietadla

Ahojte, v auguste cestujem letecky s rodinkou na Mallorku a mám chrobáka v hlave, pretože chcem si do batožiny pribaliť proteín - doplnok výživy vo forme prášku. Bojím sa, aby som s tým nemal problémy pri bezpečnostnej prehliadke na letisku a aby ma nepodozrievali z nejakého pašovania drog alebo také niečo. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Skúste mi poradiť. Ozaj a ešte niečo, tiež chcem vziať aj flašu pálenky a bridzu pre švagrinú, ona je tam už rok a chýba jej naše národné jedlo.HEH Dik za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    Pre cestujúcich z letísk platia nasledovné bezpečnostné opatrenia:
    – Nápoje si môžete pribaliť do batožiny, ktorú si neberiete so sebou na palubu.
    – Do príručnej batožiny si na palubu lietadla môžete vziať samostatne balené tekutiny, každú s maximálnym objemom 100 ml. Tie si musíte zabaliť do priesvitného igelitového vrecúška s objemom 1 liter na cestujúceho. Pravidlá neobmedzujú množstvo tekutín, ktoré si kúpite v obchodoch za miestom, kde ukážete svoje palubné vstupenky, alebo na palube lietadla. V duty free obchodoch môžete naďalej kupovať parfumy a alkohol, musíte však mať potvrdenie o nákupe.

    Bryndza sa nesmie brať do príručnej batožiny do lietadla.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    ikola1 Pozri príspevok
    Ahojte, v auguste cestujem letecky s rodinkou na Mallorku a mám chrobáka v hlave, pretože chcem si do batožiny pribaliť proteín - doplnok výživy vo forme prášku. Bojím sa, aby som s tým nemal problémy pri bezpečnostnej prehliadke na letisku a aby ma nepodozrievali z nejakého pašovania drog alebo také niečo. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Skúste mi poradiť. Ozaj a ešte niečo, tiež chcem vziať aj flašu pálenky a bridzu pre švagrinú, ona je tam už rok a chýba jej naše národné jedlo.HEH Dik za odpoveď
    Protein a palenka na 100% žiadny problém , bryndza určite tiež.

    Beella je offline (nepripojený) Beella

    Beella
    Všetko zabaľte do kufra a tento odovzdajte pri check-ine do lietadla.
    Nič z uvedeného nemajte so sebou v príručnej batožine /ktorú si beriete do lietadla a s ktorou musíte prejsť cez bezpečnostné kontroly/ a určite nebude problém.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    simbata Pozri príspevok
    čo sa týka toho proteínu, to by som asi neriskovala, ak sa jedná o tie velké balenia, ak je to čosi menšie, tak lieky musia byť tiež ako tekutiny zabalené v priesvitnom sáčiku a tekutiny môžu byť na 1 balenie 100ml. a dokopy 1l. V najhoršom vám to vyložia celé z batožiny. Stáva sa, že človek prejde v poho kontrolou a môže sa stať ako nám v Bruseli, že vám vyložia komplet príručnú batožinu a pekne nahádžu všetko nepovolené do koša. Prípadne stačí si pozrieť na stránke letiska číslo infolinky a zavolajte si tam, je to najlepšie a je to informácia od "povolaných"
    Peknú dovolenku!

    http://www.airportbratislava.sk/65.html
    Len že ona si dá ten proteín + fľašu + bryndzu do kufra a podá pri checkine. Nebude mať žiadny problém a ani bryndza sa nepokazí lebo kufre budú v 10km výške ako v chledničke

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    miramax1 Pozri príspevok
    Pre cestujúcich z letísk platia nasledovné bezpečnostné opatrenia:
    – Nápoje si môžete pribaliť do batožiny, ktorú si neberiete so sebou na palubu.
    – Do príručnej batožiny si na palubu lietadla môžete vziať samostatne balené tekutiny, každú s maximálnym objemom 100 ml. Tie si musíte zabaliť do priesvitného igelitového vrecúška s objemom 1 liter na cestujúceho. Pravidlá neobmedzujú množstvo tekutín, ktoré si kúpite v obchodoch za miestom, kde ukážete svoje palubné vstupenky, alebo na palube lietadla. V duty free obchodoch môžete naďalej kupovať parfumy a alkohol, musíte však mať potvrdenie o nákupe.

    Bryndza sa nesmie brať do príručnej batožiny do lietadla.
    Ono to všade až tak prísne nieje ,napr, teraz som letel z KE na Rodos s 2 ročnym synom a bez problémov/nielen mne ,ale každému s dieťaťom/ dovolili 0,5 l tekutín zobrať na palubu.
    tomasenkoslav
    pivko Pozri príspevok
    Ono to všade až tak prísne nieje ,napr, teraz som letel z KE na Rodos s 2 ročnym synom a bez problémov/nielen mne ,ale každému s dieťaťom/ dovolili 0,5 l tekutín zobrať na palubu.
    súhlasim. ono zaleži odkial letiš kam a akou leteckou spolocnostou. je maly predpoklad, ze by lietadlo plne vyhradne sl. turistami malo medzi sebou nejakeho teroristu.
    Je ine, ked leti nejaka pravidelna medzinarodna alebo interkontinentalna linka a medzipristatim a spolky plna arabércov.

    simbata je offline (nepripojený) simbata

    simbata
    ikola1 Pozri príspevok
    Ahojte, v auguste cestujem letecky s rodinkou na Mallorku a mám chrobáka v hlave, pretože chcem si do batožiny pribaliť proteín - doplnok výživy vo forme prášku. Bojím sa, aby som s tým nemal problémy pri bezpečnostnej prehliadke na letisku a aby ma nepodozrievali z nejakého pašovania drog alebo také niečo. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Skúste mi poradiť. Ozaj a ešte niečo, tiež chcem vziať aj flašu pálenky a bridzu pre švagrinú, ona je tam už rok a chýba jej naše národné jedlo.HEH Dik za odpoveď
    čo sa týka toho proteínu, to by som asi neriskovala, ak sa jedná o tie velké balenia, ak je to čosi menšie, tak lieky musia byť tiež ako tekutiny zabalené v priesvitnom sáčiku a tekutiny môžu byť na 1 balenie 100ml. a dokopy 1l. V najhoršom vám to vyložia celé z batožiny. Stáva sa, že človek prejde v poho kontrolou a môže sa stať ako nám v Bruseli, že vám vyložia komplet príručnú batožinu a pekne nahádžu všetko nepovolené do koša. Prípadne stačí si pozrieť na stránke letiska číslo infolinky a zavolajte si tam, je to najlepšie a je to informácia od "povolaných"
    Peknú dovolenku!

    http://www.airportbratislava.sk/65.html

    simbata je offline (nepripojený) simbata

    simbata
    pivko Pozri príspevok
    Len že ona si dá ten proteín + fľašu + bryndzu do kufra a podá pri checkine. Nebude mať žiadny problém a ani bryndza sa nepokazí lebo kufre budú v 10km výške ako v chledničke
    Pivko, jasne! ja som si to zle prečítala a som myslela, že sa pýta na príručnú batožinu.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    ikola1 Pozri príspevok
    Ahojte, v auguste cestujem letecky s rodinkou na Mallorku a mám chrobáka v hlave, pretože chcem si do batožiny pribaliť proteín - doplnok výživy vo forme prášku. Bojím sa, aby som s tým nemal problémy pri bezpečnostnej prehliadke na letisku a aby ma nepodozrievali z nejakého pašovania drog alebo také niečo. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Skúste mi poradiť. Ozaj a ešte niečo, tiež chcem vziať aj flašu pálenky a bridzu pre švagrinú, ona je tam už rok a chýba jej naše národné jedlo.HEH Dik za odpoveď
    Určite s tým nie je žiaden problém, moja neter letela do Austrálie a jedna batožina obsahovala detské mlieko v prášku a proteíny na cvičenie pre manžela, informovala sa na letisku vo Šwechate, aby mohla brať so sebou detskú výživu musela mať dieťa so sebou, s ostatným problém nebol. Alkohol? Bežne vozíme nejakú tu flašku do zahraničia.

    ikola1 je offline (nepripojený) ikola1

    ikola1
    Dik, za odpovede moc, moc. Pre istotu zavolám na letisko a uvidím čo mi na to povedia. HEH

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Ľudia keď poletíte do Ameriky zoberte pre rodinu hoc aj 5kg bryndze ,ale ani zrnko maku , lebo Vás vrátia naspať.Oni tam nemajú radi makošea makové buchty.
    Naposledy upravil pivko : 30.06.10 at 21:13

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja len toľko , v krátkosti ...
    v nariadení alebo si ich zakúpili v letiskových obchodoch až za pracoviskom bezpečnostnej kontroly. Pod pojmom tekutiny a gély rozumieme rôzne nápoje, polievky, parfémy, sirupy, aerosoly ale i zubné pasty, gély na vlasy, atď. Obmedzenia sa týkajú množstva tekutín a gélov pre osobnú potrebu, ktoré si so sebou môžu cestujúci zobrať na palubu. Maximálna veľkosť jedného balenia je 100 mililitrov (1 dcl) a cestujúci ho musia mať zabalené v priehľadnom uzatvárateľnom vrecku s objemom maximálne jeden liter. Vrecká sú k dispozícii na letisku u zamestnancov na odbavovacích pultoch (check-in pultoch). Cestujúci si tak do nich ešte pred odbavením majú povinnosť premiestniť všetky tekutiny a gély pre osobnú potrebu, napríklad lieky, masti alebo kvapky. Doporučujeme cestujúcim, aby si takto pripravené vrecká priniesli na bezpečnostnú kontrolu v ruke a predložili ich samostatne na kontrolu. Napomôžu tak rýchlemu a optimálnemu vykonaniu bezpečnostnej kontroly.
    Mal som len v príručnej batožine ...
    Cestou na ostrovy nič , v Pešti v pohode .
    Hm , ale keď som z Dublinu odlietal , priesvitné vrecúško cez rentgen prešlo , chlapík zbadal dve podlhovasté predmety / inzulínové perá /...
    He , he ... a v tom momente som bol na " vedľajšej koľaji "...už ma lustrovali .
    Pritom som mal aj do engliš preložené a potvrdené od lekára , že som dia ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.