Zavrieť

Porady

bankové poplatky

Ahojte poraďáci,
Mám zriadený internetbanking a tam keď si vytlačím bankový výpis, sú podrobne rozpísané všetky poplatky banky, ku každej transakcii. Keď mi však príde originálny výpis z banky, poplatky sú spočítané sumárne, za každé transakcie, buď za výber z bankomatu - sumár, alebo prevod na účet - sumár a pod. Ako mám evidovať bankové poplatky v peňažnom denníku?
Ďakujem Iveta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Provízia za platbu kartou ide do RéžIE
    Úrok zaúčtuješ ako POZD

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kaja211 Pozri príspevok
    Ale tak trochu tomu nerozumiem veď provízia je na bankovom výpise v pluse,nie je to režijný náklad ,tak ako sa potom dá dať provízia do réžie?
    V tom prípade je to POZD. To, že je to kreditná provízia, si neuviedla, potom sa nečuduj, že je odpoveď nesprávna, nie sme predsa veštci.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Podla mna uplne staci ak ich k poslednemu dnu v mesiaci budes evidovat pod jednou sumou.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    O bankových poplatkoch účtujete tak , ako sú uvedené na bankovom výpise .

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    Mám otázočku ohľadne bankových poplatkov,ako sa zaúčtuje v jednoduchom účtovníctve,daň z úroku a odmeny za platbu kartou? ďakujem

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    Ale tak trochu tomu nerozumiem veď provízia je na bankovom výpise v pluse,nie je to režijný náklad ,tak ako sa potom dá dať provízia do réžie?

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    V tom prípade sa ospravedlňujem ,ale myslela som si že odmena je samozrejmosťou v pluse .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.