Zavrieť

Porady

Zaplatenie fa inou firmou.

Ahojte, prosila by som o radu....
sme firma A - máme záväzky, ktoré nie sú uhradené
šéf mi priniesol úhradu týchto záväzkov(pohyb na účte z internetu), ktoré boli uhradené z iného účtu, ale inej firmy!
čiže, firme A uhradila záväzky firma B (zo svojho účtu)....... dosť nelogické, v dnešnej dobe, ale stalo sa, a teraz ako zaúčtovať? nemám ani žiadnu dohodu o postúpení záväzku, ani nič.
ďakujem krásne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Obávam sa, že asi medzi firmami A a B súvis nie je. Ale asi medzi chlapcami šéfami áno. Bojím sa, že oni vedia kto komu a začo dlhuje a prečo to bolo takto platené.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    sonka1 Pozri príspevok
    Ahojte, prosila by som o radu....
    sme firma A - máme záväzky, ktoré nie sú uhradené
    šéf mi priniesol úhradu týchto záväzkov(pohyb na účte z internetu), ktoré boli uhradené z iného účtu, ale inej firmy!
    čiže, firme A uhradila záväzky firma B (zo svojho účtu)....... dosť nelogické, v dnešnej dobe, ale stalo sa, a teraz ako zaúčtovať? nemám ani žiadnu dohodu o postúpení záväzku, ani nič.
    ďakujem krásne
    Dalo by sa to urobiť cez zmluvu o pôžičke, kde by bola vyčíslená zaplatená čiastka s tým, že firma B poukáže túto čiastku priamo na účet dodávateľa + k tomu priložiť výpis z účtu firmy B, aby bolo preukázateľné, že pôžička bola skutočne urobená.

    Zaplatenie fa inou firmou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.