Zavrieť

Porady

Daňový bonus - štátna skúška 12/2010

Dobrý deň,
chcela by som sa iba uistiť : zamestnankyňa má dieťa, končí tento rokštúdium na VŠ, spĺňa vekovú hranicu do 25 rokov, avšak štátnu skúšku bude robiť až v 12/2010.
- zamestnankyňa má nárok na DB, nakoľko dieťa ešte neukončilo riadnu formu denného štúdia - to ukončí až potvrdením o vykonaní štátnej skúšky
- dieťa sa môže zamestnať na HPP, alebo dohodu - zamestnankyňa nepríde o DB ani o PnD.

môžete mi to prosím potvrdiť ?
ďakujem a prajem krásny deň
martina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martinala Pozri príspevok
    normálne si ju dala iba preložiť na 12/2010, nie je to žiadny opravný termín.
    ak by som sa rozhodovala ako mzdárka, výplatu DB by som pozastavila a počkala na rozhodnutie UPSVaR o výplate PnD (žiadala by som potvrdenie od rodiča). AK UPSVaR PnD doplatí, DB zamestnávatel tiež doplatí v RZD.

    Ak nárok na DB vznikne, práca na dohodu alebo prac.zmluvu nie je prekážkou. Ide o to, že štátna skúška nebola vykonaná v riadnom termíne.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    martinala Pozri príspevok
    normálne si ju dala iba preložiť na 12/2010, nie je to žiadny opravný termín.
    Podľa § 65 ods. 1 zák. č. 131/2002 Z.z., študent prestáva byť študentom VŠ ak je splnená posledná z podmienok predpísaných na riadne skončenie štúdia daného študijného programu. Ak študent nedokončí štúdium do 31.08. príslušného roka, študentovi uplynula štandartná dĺžka štúdia a študent študuje dlhšie ako jeho štandardná dĺžka štúdia.
    Z uvedeného vyplýva, že nárok na DB je do 31.08.2010.
    Naposledy upravil katka50 : 01.07.10 at 09:27

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    martinala Pozri príspevok
    normálne si ju dala iba preložiť na 12/2010, nie je to žiadny opravný termín.
    To uz mi pripada ako prekrocenie standardnej doby studia, kedy narok na DB straca.

    Daňový bonus - štátna skúška 12/2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.