Zavrieť

Porady

Zaradit majetok?

Ahojte poradaci,

nasa firma nakupila novy kanc. nabytok... vsetko je na jednom bloku z Ikei, celkovy sumar je 1659,- €, ale polozky su cca po 200,-- €. Ani jedna nepresahuje 996,--€ ( 30.tis.SK ). Je potrebne majetok zaradit, alebo rovno do nakladov? Ak do nakladov, mozem zaradit 1659,- jednou sumou alebo mam na 501 uctovat polozkovite za kazdy majetok zvlast? Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš jednou sumou do nákladov. Posudzujú a jednotlivé kusy nábytku. Hranica ekvivalent 30 tis.Sk dávno neplatí, je 1700 EUR.
    IKEA však blokuje kadejaké položky osobitne - nohy, podložky, police, .... vždy trvám na tom, aby sa k takému nákupu urobil súpis už zmontovaných kusov - teda kolko akých skriniek, stoličiek, stolov...... A toto sa priložilo k nákupnémnu bloku, resp. do operatívnej evidencie drobného hmotného majetku.

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    ja by som zaradil do KHM / inventár /jednotlivo. napr. stôl, stoličky, polica a podobne. čo sa týka nákladu, tak jednou sumou ako nákup KHM.

    bacikovaz je offline (nepripojený) bacikovaz

    bacikovaz
    Vo firme neevidujeme drobny hmotny majetok. Vytlacila som si z IKEI nakupny zoznam, kde je uvedene komplet co stoji stol, polica, sumar mi sedi na bloky, ktore su jednotlivo rozpisane, ako doska, noha....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    drobný hmotný majetok v operatívnej evidencii musíte evidovať. Je súčasťou inventúry ku koncu roka.
    Nákupný zoznam s cenami obstojí, ak sú tam uvedené kusy so samostatným T-E určením.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.