Zavrieť

Porady

cestovné náhrady

Ahojte, som tu nová a hneď od vás potrebujem radu.
Ide mi o náhradu cestovného a stravného za pracovnú cestu. Môžem si dať ako začiatok a koniec pracovnej cesty miesto môjho bydliska? Je iné ako miesto výkonu práce. Ak by táto možnosť bola, mohla by som si uplatniť vyššiu sadzbu stravného. Ďakujeeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lenka26 Pozri príspevok
    Ahojte, som tu nová a hneď od vás potrebujem radu.
    Ide mi o náhradu cestovného a stravného za pracovnú cestu. Môžem si dať ako začiatok a koniec pracovnej cesty miesto môjho bydliska? Je iné ako miesto výkonu práce. Ak by táto možnosť bola, mohla by som si uplatniť vyššiu sadzbu stravného. Ďakujeeeem
    Môžeš, ale musí s tým súhlasiť zamestnávateľ ešte pred nástupom na pracovnú cestu - uvádza sa to v cestovnom príkaze ako začiatok a koniec pracovnej cesty.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To zavisi od zamestnavatela, ci ti umozni odchod a prichod zo SC z miesta bydliska.
    Nemozes sa tak rozhodnut ty sama.

    Lenka26 je offline (nepripojený) Lenka26

    Lenka26
    Chobot Pozri príspevok
    Môžeš, ale musí s tým súhlasiť zamestnávateľ ešte pred nástupom na pracovnú cestu - uvádza sa to v cestovnom príkaze ako začiatok a koniec pracovnej cesty.
    Ďakujem za odpoveď. No tu vyvstáva nový problém, keďže môj zamestnávateľ je v Bratislave a moje pracovisko v Myjave. Máme tu aj riaditeľa, no ten podlieha generálnemu riaditeľovi.
    Naposledy upravil Chobot : 08.07.10 at 21:15

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Lenka26 Pozri príspevok
    Ahojte, som tu nová a hneď od vás potrebujem radu.
    Ide mi o náhradu cestovného a stravného za pracovnú cestu. Môžem si dať ako začiatok a koniec pracovnej cesty miesto môjho bydliska? Je iné ako miesto výkonu práce. Ak by táto možnosť bola, mohla by som si uplatniť vyššiu sadzbu stravného. Ďakujeeeem
    Pôjdeš na SC z domu a ešte budeš mať vyššie stravné ako keby si išla z miesta výkonu práce. a prečo by stým mal súhlasiť? Ak by mu vyplynuli z toho nižšie náklady tak určite. Keby môj zamestnanec chcel chodiť na služobku z domu a mňa ako zamestnávateľa by to vyšlo drahšie veľmi rýchlo by som to zatrhol.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lenka26 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. No tu vyvstáva nový problém, keďže môj zamestnávateľ je v Bratislave a moje pracovisko v Myjave. Máme tu aj riaditeľa, no ten podlieha generálnemu riaditeľovi.
    To bude asi potrebné pozrieť si kompetencie vášho riaditeľa.

    Lenka26 je offline (nepripojený) Lenka26

    Lenka26
    pavol54 Pozri príspevok
    Pôjdeš na SC z domu a ešte budeš mať vyššie stravné ako keby si išla z miesta výkonu práce. a prečo by stým mal súhlasiť? Ak by mu vyplynuli z toho nižšie náklady tak určite. Keby môj zamestnanec chcel chodiť na služobku z domu a mňa ako zamestnávateľa by to vyšlo drahšie veľmi rýchlo by som to zatrhol.
    Keby som robila v súkromnom sektore, tak by som nad tým ani neuvažovala, no keďže sme štátna príspevková organizácia a v rozpočte máme ešte dosť veľkú rezervu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.