Zavrieť

Porady

Postacujuca sirka venca?

Dobry den,
chcem sa spytat, ohladne sirky venca. Stavam dom Laguna 10, ktory ma A-ckovu strechu. V projekte boli mury siroke 38cm. My sme ich zmenili na sirku 30cm + zateplenie 8cm. Otazka znie, ci ked pouzijem na veniec U-profil 30cm, ci to bude postacujuca sirka venca na taku strechu. Otvor U profilu je š190 x v175. Krov ako aj cely strop bude dreveny a krytinu sme rozmislali dat betonovu Mediterran.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Podla mna je to trosku malo, ale to zavisi od konstrukcie krovu. Stare domy so stojatou stolicou nemali vence vobec a bolo to ok. Len to treba nechat odbornika cele zosuladit, ked niekde uberiete, niekde treba pridat.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Ja mam veniec 25x25, ale mam stolicu, takze tlaky posobia vertikalne, nie horizontalne. Pri A-streche by sa to mohlo "rozist". Toto by som dal na 1000% posudit statikovi...

    vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

    vladoziak
    hlavne pridaj na izolacii 8 cm na 30 tehle alebo porobetonu je malo a s vencom ti uz napisali

    Postacujuca sirka venca?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.