Zavrieť

Porady

uštipnutie ovadom

ahojte, prosím vás, vie mi niekto poradiť, čo treba robiť, keď uštipne ovad.
manžela uštipol ovad na dvoch miestach, na chrbte a na ruke. strašne mu to opuchlo a miesto uštipnutia je také nahnisané, tvrdé a mokvá to.
doktorka mu povedala, že na to nič nie je, nech si to natrie fenistilom.
nevie niekto niečo účinnejšie? či už liek alebo ,,babský recept,, ?
ďakujem, lebo to má škaredé a ten fenistil mu nič nerobí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    V danom prípade môže ísť o bakteriálnu infekciu pri ktorej potrebujete antibiotické krémy alebo masti, ktoré vám predpíše odborný kožný lekár.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    na uštipnutia hmyzom pomôže aj ocot, cibuľa, ľad a pod. Môže mať aj alergiu...


    alebo:
    http://www.google.sk/search?q=u%C5%A...ient=firefox-a

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Mne pomaha, ked si stipance natriem propolisom. Ale nemusi pomoct kazdemu, niekto moze byt na propolis alergicky. Asi by bolo najlepsie, tak ako radi ZDENKA, ist k lekarovi pre nejake ucinne masti.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    dnes je na trhu už aj gel po uštipnutí- treba skúsiť, ak je tam hnis- ichtiol alebo ichtamolová masť pomôže.
    Ja by som poradila ísť naspäť k lekárke a trvať, že takto to vypadať nemôže- tu bude treba aj nie len lokálna terapia ale aj nejaké lieky na potlačenie alergie!
    Miesto poštípané môžeme natierať šťavou z cibule alebo cesnaku, prípadne šťavou alebo macerátom z vňate skorocelu kopijovitého, Dobrá je aj šťava z čerstvého listu petržlenu záhradného ...
    Naposledy upravil Bionda : 01.07.10 at 13:30

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Určite navštíviť lekára ! Už je tam asi infekcia, takže budú treba ATB, na zníženie alergickej reakcie je tiež výborné antihistaminikum Dithiaden /je však na lekársky predpis/. Samozrejme pomáha i plátok cibule, ale to je skôr na čerstvé poštípanie, obklady ľadom.... Teraz je však potrebný lekár !!!

    jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

    jenny5
    Na opuchy je dobrá octanová masť, ale v prípade zahnisania môže ísť o infekciu a tiež by som doporučila navštíviť lekára.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.