Zavrieť

Porady

Betón, tuhnutie, polievanie atď...

Som kto som...
Ahojte.

Isto stokrát rozoberaná téma, ale zaujíma ma to, nakoľko som minulý týždeň zalial vrchnú deku + veniec+ preklady.

Objavil som zopár prasklín, ktoré vyzerajú povrchové a sú dlhé od 20 do 50 cm, ich šírka je do 0,5 mm.

Pravdepodobne sa jedná o zmrašťovacie trhliny. Počasie po zaliatí bolo 3 dni pod mrakom s občasným kropením a teplotou vzduchu okolo 15 °C. Takže nepredpokladám, že by zohralo nejakú veľkú rolu pri " extrémnom zosušovaní - zretí " betónu.

Ale tu sú moje otázky :

1. Ako dlho treba betón polievať - koľko dní ? Samozrejme beriem v úvahu nutnosť, t.j. min. počet dní, ak sa to dá vôbec vyjadriť. To že ho môžem polievať neustále to je mi jasné, jedná sa mi ešte raz, o nutnosť.

2. Koľko dní je potrebné nechať podstojkované, bez akéhokoľvek rizika ?

3. Príp, po koľkých dňoch by sa mohla zrobiť strecha, ak by som nechal podstojkované ?, a ak by sa následne odstojkovalo, nebude to mať vplyv, že začne pôsobiť naraz veľká záťaž ? v strede deky budem mať stôl...

Ďakujem za odpovede...
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Polievať má zmysel 3 max 4 dni.Podstojkovanie max 6 týždňov.Strechu môžete pri podtojkovanom strope robiť bez obáv po týždni.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

no mal si si na betón natiahnuť fóliu a neodparovala by sa ti prudko voda, inak beton zraje 28 dní
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

28dni nabera vyse 90 percent svojej pevnosti, ktora sa uvazuje pri dimenzovani. Inak zraje donekonecna
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

a ja este doplnim ze to podstojkovanie mozes postupne davat prec. teda ze nemusi byt az do konca tolko stojok co si mal prvy tyzden.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
chandler Pozri príspevok
a ja este doplnim ze to podstojkovanie mozes postupne davat prec. teda ze nemusi byt az do konca tolko stojok co si mal prvy tyzden.

Aký to a význam ? ? ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nemusí zavadzať to čo netreba.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

a este ak to mas pozicane a platis za kus. a navyse ti mozu zlodeji o to odobrate menej ukradnut
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
220870 Pozri príspevok
Podstojkovanie max 6 týždňov.
Max. alebo Min. ?

Ak ak Max, koľko je Min ?

Vďaka
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

nechcem zakladat novú tému tak to pridávam sem lebo sa to točí okolo betonu. chcem sa spýtat ako sa používa ponorný vybrátor. budem mať pri betonáži základov z požičovne. je s príkonom 2000W, 16000 ot./min., priemer šul..a 3,5cm. v akých odstupoch a po akú dobu vybrovať??? a druhá otázka. do základovách pásov idem dávať aj kameň tak že či naliať beton nahádzať kamene a zvybrovat alebo beton - vybrovat - kamen. dík
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vybrovať čo najhustejšie ťažko to odhadnúť časovo 10 sekúnd na jednom mieste .Veľmi laicky napísané .Pri vybrovaní ide oto aby sa betón zbavil drobných vzduchových bublín.Vybrovať -kamene -znovu povybrovať.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ked sa na vonkajsom povrchu zacne vytlacat cementovy tmel,tak treba s vybrovanim prestat, tak by to tusim malo byt ok.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

radek666 Pozri príspevok
nechcem zakladat novú tému tak to pridávam sem lebo sa to točí okolo betonu. chcem sa spýtat ako sa používa ponorný vybrátor. budem mať pri betonáži základov z požičovne. je s príkonom 2000W, 16000 ot./min., priemer šul..a 3,5cm. v akých odstupoch a po akú dobu vybrovať??? a druhá otázka. do základovách pásov idem dávať aj kameň tak že či naliať beton nahádzať kamene a zvybrovat alebo beton - vybrovat - kamen. dík
Ku každému vibrátoru je návod. Ale aj v požičovni náradia ti to povedia. V akej vzdialenosti a ako dlho záleží konkrétne od vibrátora. U niektorých je to 4-5 sekúnd na jednom mieste a potom o 60 cm ďalej. Ale záleží konkrétne aký použiješ. Jeho vibračnú silu a počet vibrácií.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
220870 Pozri príspevok
Podstojkovanie max 6 týždňov.
Ako je to s tým podstojkovaním ?

Momentálne mám deku zaliatu 4 týždne, teda 28 dní... Môžem odšalovávať, alebo to ešte nechať ? Každý hovorí inak, tak už mám z toho hokej.

Viac menej názory sú tri, ktorý je správny, resp. ku ktorému sa prikláňate ???

1. Stačí 28 dní, potom odšalovať.

2. Min. 6 týždňov t.j. 42 dní, potom odšalovať.

3. Po 28 dňoch odšalovať a stredy nanovo podoprieť a nechať ďalších min. 30 - 40 dní.


0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

Majky11 Pozri príspevok
Ako je to s tým podstojkovaním ?

Momentálne mám deku zaliatu 4 týždne, teda 28 dní... Môžem odšalovávať, alebo to ešte nechať ? Každý hovorí inak, tak už mám z toho hokej.

Viac menej názory sú tri, ktorý je správny, resp. ku ktorému sa prikláňate ???

1. Stačí 28 dní, potom odšalovať.

2. Min. 6 týždňov t.j. 42 dní, potom odšalovať.

3. Po 28 dňoch odšalovať a stredy nanovo podoprieť a nechať ďalších min. 30 - 40 dní.


no po 28 dňoch môžeš v pohode odšalovať pokiaľ nebudeš deku zaťažovať myslím tým že stojkovanie ďalšieho poschodia. Ak už nebudeš zaťaovať tak to máš ok
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Zaťažovať, ako tak budem, bude sa robiť krov, takže stôl to istí...

Nevadí, alebo radšej teda nechať ?
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

no také zaťaženie to nevadí som myslel že tak vyložíš celú strechu naraz
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Ale veď samozrejme, že celú strechu budem robiť, ja som len dal najavo, že bez zaťaženia to neostane, aj keď žiadne druhé poschodie nebude, a teda ani tehly, kvádre atď na deku nepôjdu.

Ale zasa stôl krovu, ako aj vlastne celý krov 9m3 a krytina Tondach cca 8 ton, samozrejme rozložených na 44 krokiev, stôl a pomúrnice.

Tak teda nechať ? Aj keď ak by som odstojkoval, mohol by som riešiť hydro a EPS, ale zasa za problémy z prasklinami mi to nestojí, tak ako teda ???
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

Ahojte, včera sme zalievali dosku. Bolo pod mrakom, občas vykuklo slnko. Po vytvorení "škrupinky" na betóne som ho polieval...za 12 hodín asi tak 6x aby neostal suchý...dnes som si všimol, že sa na povrchu vytvorilo pár miest kde sa tá škrupinka odlupuje...vie mi niekto povedať čo to môže byť?

Ďakujem
IMAG0217.jpg  
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tolko ste ho tapkali az vysiel na povrch cementovy tmel o odlupil sa. Ten mal ostat medzi kamenivom vo vnutri. Este je dost mozne, ze bolo v betone vela vody.
2 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

ciners Pozri príspevok
Tolko ste ho tapkali az vysiel na povrch cementovy tmel o odlupil sa. Ten mal ostat medzi kamenivom vo vnutri. Este je dost mozne, ze bolo v betone vela vody.
Myslíte si, že to je problém? Aj mne sa zdalo, že po vylietí betónu tam bolo dosť vody...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať