Zavrieť

Porady

Výpočet krytiny

Ahojte...

Vie tu niekto vypočítať koľko čoho treba na strechu ?

Chcel by som dať Tondach. To koľko základných dielov krytiny - škridiel, to by som zvládol podľa m2, ale tie ostatné veci, ako nejaké okrajové hrebenáče a úžľabia atď. Nechcem to domrviť.

Tak ak to niekto vie, a má chuť pomôcť, tak nech sa ozve. Dal by som nákres strechy.


Btw. Akú fóliu pod Tondach ? Nemusí byť najdrahšia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Majky aj mne vypočítali Bramac a zvýšilo sa mi habadej , tak že najdoležitejšie je sa dohodnúť v stavebninách kde budeš kupovať /neni problém v Stavmat In na južnej Triede/ aby ti za všetko čo sa ti zvýši vrátili peniaze.A fólia podľa mňa musí byť/ mám skoro celý jeden balík folie Tyvek supro plus s páskou čo je asi najlepšia folia ak chceš dám dobrú cenu a zbytok ti vybavím za veeeeľmi dobru cenu.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Za prvé.Fólia zabraňuje roseniu ,kondenzovaniu vodných pár na spodnej strane škridiel.Kondenz cez zimu zamŕza a tým znižuje životnosť škridly.Škridla je chránená proti poveternostným podmienkam lez z vrchnej strany.
    Za druhé.Zabraňuje vnikaniu prachu na pôjd.Určite ste už boli na povale nejakého starého domu a viete si asi predstaviť koľko prachu tam bolo.
    Čisto teoreticky , tam tú fóliu nemusíte dávať, do domu vám tiecť nebude.

    radek666 je offline (nepripojený) radek666

    radek666
    Majky11 Pozri príspevok
    Ahojte...

    Vie tu niekto vypočítať koľko čoho treba na strechu ?

    Chcel by som dať Tondach. To koľko základných dielov krytiny - škridiel, to by som zvládol podľa m2, ale tie ostatné veci, ako nejaké okrajové hrebenáče a úžľabia atď. Nechcem to domrviť.

    Tak ak to niekto vie, a má chuť pomôcť, tak nech sa ozve. Dal by som nákres strechy.


    Btw. Akú fóliu pod Tondach ? Nemusí byť najdrahšia
    Ked pošleš výkres strechy obchodákovi z tondachu tak oni ti to vypočítajú aj nacenia v ceníkových cenách. Potom zajdeš do stavebnin a dohodneš si zľavy na jednotlivé položky. Ak ti zostane nejaká krytina bez problémov by ti ich mali v stavebninách zobrať.

    Radek

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    Majky11 Pozri príspevok


    Btw. Akú fóliu pod Tondach ? Nemusí byť najdrahšia

    A vôbec... Ako je to z fóliou, musí ísť alebo nemusí ?

    Vraj ak nebude zateplenie medzi krokvami, tak nemusí ísť vôbec.

    Plánujem zateplenie naukladať na deku. Staviam bungalov a nechcem mať tzv. pôjd na ukladanie vecí. Jednoducho na deke bude poukladaná izolácia, teda nebudem ju viazať medzi krokvy.


    Takže zhrnuté : Treba, alebo netreba v takomto prípade izoláciu a ak áno, akú ? Lebo aj druhov tej izolácie je " MILIÓN "



    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    Dobre, takže treba fóliu. Ok. A teraz ešte nejaké odporučenie typu pre Tondach...

    Hoďte typ pre Tondach, resp. typ ktorý by bol optimálny - kvalita/cena.

    Vďaka

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    Ok, tak hoďte niekto fóliu, ktorá bude spĺňať účel a nebude drahá.


    Vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.