Zavrieť

Porady

Dotácia z úradu práce

Dobrý deň, má niekto skúsenosť s čakaním na výsledok komisie z Úradu práce ohľadom dotácie na začatie živnosti? Na úrade mi povedali,že komisia bude 17.6.10....28.7. som tam volala,pretože mi stále neprišlo vyjadrenie,povedali mi, že už je to poslané, no stále mi nič neprišlo. Ako dlhá je doba,kedy mi vyjadrenie pošlú? Zdá sa mi to dlho. Ďakujem
Usporiadat
michja michja

michja je offline (nepripojený) michja

trvá to aj 3 mesiace .. podla toho kolko ziadosti maju
0 0
Gabriela 19 Gabriela 19

Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

Bola si už na kurze. Ja tiež čakám až ma zaradia do kurzu, ale trvá to nekonečne.

V tlači . v rozhlase, v televízii stále propagujú ako pomáhajú začínajúcim
živnostníkom. Vobec to nie je tak
0 0
saabinna saabinna

saabinna je offline (nepripojený) saabinna

kurzom som presla, spravila som test, podala ziadost, komisia uz rozhodla....len to samotne rozhodnutie mi este neposlali
0 0
Gabriela 19 Gabriela 19

Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

Od podania žiadosti o dotáciu , mala by si dostať peniaze do 1 . mesiaca.

Tak som bola informovaná ja .
0 0
intelygent intelygent

intelygent je offline (nepripojený) intelygent

jedina lehota, ktora sa tyka prispevku podla §49 zakona o sluzbach zamestnanosti je ta, ktora sa viaze k podpisaniu dohody o vyplateni prispevku medzi uradom a ziadatelom. "do 30 kal. dni od konecneho schvalenia o poskytnuti prispveku bude ziadatel vyzvany na uzavretnie dohody o poskytnuti prispevku." upravuje ju schema pomoci de minimis na podporu zamestnanosti, na zaklade ktorej sa prispevok vyplaca. nakolko urad nema ziadne ine lehoty v celom procese vyplacania tohto prispevku, ziadatelia by mali neustale "bombardovat" urad i ustredie prace ziadostami o urychlenie celeho procesu. ked im pride na ustredie denne niekolko desiatok listov s tym istym podnetom, snad prenastavia proces vyplacania prispevku.
0 0
orientmonkey orientmonkey

orientmonkey je offline (nepripojený) orientmonkey

ja mam znamu co takto ziskala dotaciu z UPSVAR a podla toho co vravela to davaju kazdemu kto ma ruky, nohy a dve oci tak sa neboj. Kedze ide o statnu instituci, tak logiku tam niekedy nehladaj
// Tymto pozdravujem panie na ORSR v BA

Najviac ma pobavilo ako mi rozpravala na co vsetko to musi minut. Dopadlo to u nej asi tak, ze si musi kupit kopu sprostosti, ktore uz alebo ma alebo vobec k svojej cinnosti nepotrebuje a na to co ozaj potrebuje jej to nedovolili pouzit z nevysvetlitelnych dovodov.

Minule sme na tuto temu diskutovali a hrozne by ma zaujimala statistika kolki z tych ludi su ozaj schopni podnikat pretoze podla toho ako to udeluju je to skor umele znizovanie statisktiky poctu nezamestnanych ako pomoc pri zacati podnikania.
1 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
Dá sa dotácia z úradu práce získať aj keď už mám živnostenský list? Mám ho od 1.7.2010
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Jano69 Pozri príspevok
Dá sa dotácia z úradu práce získať aj keď už mám živnostenský list? Mám ho od 1.7.2010
nedá..
jedine zrušiť živnosť, ísť na UP a požiadať o príspevok
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Môžem aj ja skúsiť na túto tému? Včera prišiel za mnou klient, že aj on má určite nárok na dotáciu z ÚP. Podľa môjho názoru nemá, ale nenašiel som vhodný argument. Jedná sa o SZČO, ktorý podniká v stavebníctve - murár. Živnosť má od roku 1991 a "za celý čas nedostal od nikoho žiadnu dotáciu". Teraz chce prerušiť, alebo zrušiť živnosť na zimu /keďže práce bude málo/, no a na jar ju chce opäť obnoviť, alebo založiť. A tvrdí, že má nárok na uvedenú dotáciu. Je to také jednoduché, veď to môže urobiť pomaly každý druhý človek v tejto republike - na začiatku zimy si urobí živnosť "na odpratávanie snehu" , dostane dotáciu, no a na jar ju preruší, alebo zruší, a takto to bude robiť každý.
Aké sú prosím pravidlá na získanie uvedenej dotácie?
Prosím odporučte ma na nejakú stránku, alebo mi vysvetlite princíp, pretože som uvedeného pána "zrušil", že je to blbosť.
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dobrava Pozri príspevok
Môžem aj ja skúsiť na túto tému? Včera prišiel za mnou klient, že aj on má určite nárok na dotáciu z ÚP. Podľa môjho názoru nemá, ale nenašiel som vhodný argument. Jedná sa o SZČO, ktorý podniká v stavebníctve - murár. Živnosť má od roku 1991 a "za celý čas nedostal od nikoho žiadnu dotáciu". Teraz chce prerušiť, alebo zrušiť živnosť na zimu /keďže práce bude málo/, no a na jar ju chce opäť obnoviť, alebo založiť. A tvrdí, že má nárok na uvedenú dotáciu. Je to také jednoduché, veď to môže urobiť pomaly každý druhý človek v tejto republike - na začiatku zimy si urobí živnosť "na odpratávanie snehu" , dostane dotáciu, no a na jar ju preruší, alebo zruší, a takto to bude robiť každý.
Aké sú prosím pravidlá na získanie uvedenej dotácie?
Prosím odporučte ma na nejakú stránku, alebo mi vysvetlite princíp, pretože som uvedeného pána "zrušil", že je to blbosť.
Ďakujem.
Ak sa nesprísnia pravidlá pre poskytovanie dotácii - veľa ľudí to tak robí. Stačí ukončenie doterajšej živnosti, evidencia na UP po dobu troch mesiacov, absolvovanie školenia, spracovanie podn. plánu a úspešné vykonanie skúšok.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

dobrava Pozri príspevok
Môžem aj ja skúsiť na túto tému? Včera prišiel za mnou klient, že aj on má určite nárok na dotáciu z ÚP. Podľa môjho názoru nemá, ale nenašiel som vhodný argument. Jedná sa o SZČO, ktorý podniká v stavebníctve - murár. Živnosť má od roku 1991 a "za celý čas nedostal od nikoho žiadnu dotáciu". Teraz chce prerušiť, alebo zrušiť živnosť na zimu /keďže práce bude málo/, no a na jar ju chce opäť obnoviť, alebo založiť. A tvrdí, že má nárok na uvedenú dotáciu. Je to také jednoduché, veď to môže urobiť pomaly každý druhý človek v tejto republike - na začiatku zimy si urobí živnosť "na odpratávanie snehu" , dostane dotáciu, no a na jar ju preruší, alebo zruší, a takto to bude robiť každý.
Aké sú prosím pravidlá na získanie uvedenej dotácie?
Prosím odporučte ma na nejakú stránku, alebo mi vysvetlite princíp, pretože som uvedeného pána "zrušil", že je to blbosť.
Ďakujem.
zdroj : http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=13191

a klient si to predstavuje ako hurvínek válku,

najprv musí byť minimálne 3 mesiace nezamestnaný, potom musí absolvovať školenia a kurzy, urobiť podnikateľský plán a obhájiť ho.
A ked to splní a dostane dotáciu, tak živnosť nesmie zrušiť 2 roky, lebo by tie peniaze musel vrátiť späť.
2 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Ďakujem za rýchlu odpoveď, už som si preštudoval aspoň sčasti, čo to obnáša, z jeho strany to bude určite špekulácia, pretože chce zrušiť živnosť v zimnom čase, keď je vonku málo roboty a opätovne ju obnoviť na jar, keď začne byť tej roboty viacej. Podnikať by začal však v tej istej oblasti, takže tým tetám na ÚP by to bolo úplne jasné, že ide o špekuláciu. Dajú mu uvedenú dotáciu aj v taktom prípade?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No ak od 1.1.2011 nezmenia podmienky na jej poskytovanie, tak mu tú dotáciu dajú ak splní podmienky.

Treba sledovať zákony.
2 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Uff, tak tomu som doteraz neveril, podľa mňa je to podpora špekulantov...samozrejme nechcem všetkých hádzať do jedného vreca.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

dobrava Pozri príspevok
Uff, tak tomu som doteraz neveril, podľa mňa je to podpora špekulantov...samozrejme nechcem všetkých hádzať do jedného vreca.
Hm,
no akurát raz za 5 rokov a využije ju ten čo je šikovný a čo sa nebojí kontrol z UP.
2 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Živnostník nemôže podľa mňa dostať dotáciu z toho dôvodu, že občan musí byť evidovaný najmenej 3 mesiace t.j. živnostník musí zrušiť alebo pozastaviť živnosť a dať sa zaevidovať.
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Ale keď tak nad tým premýšľam, ten SZČO - "špekulant" to má naozaj asi dobre premyslené. Ak je to "sezónny" živnostník, tzn. v zime nemá žiadnu prácu ani zákazky, no tak od januára do júna preruší živnosť/tam je asi podmienka prerušenia najmenej na 6 mesiacov - ak sa nemýlim/, tým pádom je oslobodený od platenia odvodov do SP a ZP a ak ju zruší a nahlási sa na ÚP - /tam takisto nemusí platiť odvody do poisťovní?/. Takže preňho je to vlastne veľmi výhodné. No a ja som ho na 100 % presviedčal, že na tú dotáciu nemá nárok, pretože sa mi to zdá veľmi benevolentné, za akých podmienok sa táto dotácia dá získať. Ale čo už v tomto štáte nie je možné, však? "Nech aj nová vláda dáva priestor takýmto "tiežpodnikateľom", ktorí takéto injekcie nepotrebujú a predsa ich dostanú."
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dobrava Pozri príspevok
Ale keď tak nad tým premýšľam, ten SZČO - "špekulant" to má naozaj asi dobre premyslené. Ak je to "sezónny" živnostník, tzn. v zime nemá žiadnu prácu ani zákazky, no tak od januára do júna preruší živnosť/tam je asi podmienka prerušenia najmenej na 6 mesiacov - ak sa nemýlim/, tým pádom je oslobodený od platenia odvodov do SP a ZP a ak ju zruší a nahlási sa na ÚP - /tam takisto nemusí platiť odvody do poisťovní?/. Takže preňho je to vlastne veľmi výhodné. No a ja som ho na 100 % presviedčal, že na tú dotáciu nemá nárok, pretože sa mi to zdá veľmi benevolentné, za akých podmienok sa táto dotácia dá získať. Ale čo už v tomto štáte nie je možné, však? "Nech aj nová vláda dáva priestor takýmto "tiežpodnikateľom", ktorí takéto injekcie nepotrebujú a predsa ich dostanú."
To prerušenie (musí byť najmenej na 6 mesiacov) alebo zrušenie živnosti (novú si môže založiť kedykolvek) môže urobiť len raz, predtým ako požiada o dotáciu. Živnosť musí prevádzkovať 2 roky, tak počas ďalších min. 2 rokov to urobiť nemôže, lebo by musel vrátiť alik.časť dotácie. Takže ak prekročí stanovený príjem, za ktorý sa považuje aj dotácia, bude platiť odvody aj počas zimných mesiacov, kedy nebude mať príjem ani cent.
0 0
Monika36 Monika36

Monika36 je offline (nepripojený) Monika36

nezamestnaná, čakajúca na živnosť ...viac
Ahoj, ja som čakala pol roka na kurz, nakoniec som ho absolvovala, podn. zámer bol spracovaný tou firmou, čo nás robila kurz a 90% z nás to komisia neschválila.....Výsledky sme vedeli o týždeň. Teraz musím ísť osobne pred komisiu, ale veľmi ružovo to nevidím. Som na to dosť naštvaná, lebo pol roka som na to čakala, čas mi utiekol, aj výdavky som mala, pripravila som si aj nejaké veci a zrazu nič z toho nebude? Takže ja som sklamaná. Dúfam, že iní majú viacej šťastia a neťahal ich úrad tak dlho za nos. ahojte
0 0
Monika36 Monika36

Monika36 je offline (nepripojený) Monika36

nezamestnaná, čakajúca na živnosť ...viac
U nás to veru nedali hocikomu alebo ja mám neskutočnú smolu, keďže patrím k 90% absolventov kurzu pre začínajúcich SZČ, ktorým to neschválili (myslím v rámci jedného kurzu)....a pol roka som čakala na kurz, mal byť v apríli a stále nevedeli, kedy naozaj bude. A pritom viem, že na jar odsúhlasili príspevok pánovi na dokladanie pečiva a chleba.....a potom nemám byť nahnevaná, keď mne neschválili e-shop a tom som si všetko už pripravila.....v tomto štáte nevie ľavá ruka, čo robí pravá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať