Zavrieť

Porady

Údenie klobás

Hľadám v Bratislave niekoho, kto by mi vyúdil domáce klobásky - asi 10 kg. Ak máte nejaké dobré skúsenosti, tak odporučte.
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Laco-monter Pozri príspevok
    Tak potom neveríš SEBE alebo neveríš technologii údenia .
    DO TVOJEJ ZBIERKY INFORMÁCII SA TI ZÍJDE AJ TÁ - ŽE V LETE SA NEZVYKNÚ ROBIŤ ZABÍJAČKY A TEDA ÚDENIE KLOBÁS SA ODJAKŽIVA PRENECHÁVA NA CHLADNEJŠIE OBDOBIA.
    /jedine, žeby bolo prasa v kríze životnej
    ...a ťažko mi to vyhovoríš, pretože žijem na dedine a široká vetva mojej rodiny sa odjakživa zaoberá hospodárstvom

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Laco-monter Pozri príspevok
    Ak zoberieme do uvahy fakt, že pri údení treba dodržať teplotu cca 40-50 °C

    tak teraz je čas na údenie idealny.

    Samozrejme uvažujem o údeni na údiarni s oddeleným ohniskom ,nie tak ako udia amateri,že nakladu oheń,priamo pod klobaskami.

    Máme údiareň s oddeleným ohniskom ale v lete zásadne neúdime. Nech si hovorí kto chce čo chce, ale údiť v zime sa mi zdá lepší nápad. V lete by som neriskovala ani vlastné klobásky a nie ešte cudzie

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Laco-monter Pozri príspevok
    Čo ja viem odjakživa existujú aj mäsokombináty

    a nemám takú informáciu,žeby prerušili výrobu v letných mesiacoch.
    ... a preto tie kupované klobásky chutia ako chutia
    Nie je nad dobrú domácu /nielen klobásku/ ! U nás sa zabíjačky robia cez chladné počasie, pretože šikuľky mäsiarky sú v lete všade ....

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    damati Pozri príspevok
    Hľadám v Bratislave niekoho, kto by mi vyúdil domáce klobásky - asi 10 kg. Ak máte nejaké dobré skúsenosti, tak odporučte.
    Vďaka
    Teraz asi ťažko niekoho nájdeš. Je príliš teplo na údenie doma a do mäsovýroby ti to nezoberú.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Kazu Pozri príspevok
    Teraz asi ťažko niekoho nájdeš. Je príliš teplo na údenie doma a do mäsovýroby ti to nezoberú.
    Ak zoberieme do uvahy fakt, že pri údení treba dodržať teplotu cca 40-50 °C

    tak teraz je čas na údenie idealny.

    Samozrejme uvažujem o údeni na údiarni s oddeleným ohniskom ,nie tak ako udia amateri,že nakladu oheń,priamo pod klobaskami.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Kazu Pozri príspevok
    Máme údiareň s oddeleným ohniskom ale v lete zásadne neúdime. Nech si hovorí kto chce čo chce, ale údiť v zime sa mi zdá lepší nápad. V lete by som neriskovala ani vlastné klobásky a nie ešte cudzie
    Tak potom neveríš SEBE alebo neveríš technologii údenia .

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Aankaa Pozri príspevok
    DO TVOJEJ ZBIERKY INFORMÁCII SA TI ZÍJDE AJ TÁ - ŽE V LETE SA NEZVYKNÚ ROBIŤ ZABÍJAČKY A TEDA ÚDENIE KLOBÁS SA ODJAKŽIVA PRENECHÁVA NA CHLADNEJŠIE OBDOBIA.
    /jedine, žeby bolo prasa v kríze životnej
    ...a ťažko mi to vyhovoríš, pretože žijem na dedine a široká vetva mojej rodiny sa odjakživa zaoberá hospodárstvom
    Čo ja viem odjakživa existujú aj mäsokombináty

    a nemám takú informáciu,žeby prerušili výrobu v letných mesiacoch.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Aankaa Pozri príspevok
    DO TVOJEJ ZBIERKY INFORMÁCII SA TI ZÍJDE AJ TÁ - ŽE V LETE SA NEZVYKNÚ ROBIŤ ZABÍJAČKY A TEDA ÚDENIE KLOBÁS SA ODJAKŽIVA PRENECHÁVA NA CHLADNEJŠIE OBDOBIA.
    /jedine, žeby bolo prasa v kríze životnej
    ...a ťažko mi to vyhovoríš, pretože žijem na dedine a široká vetva mojej rodiny sa odjakživa zaoberá hospodárstvom
    Raz darmo, niet nad sedliacky rozum !

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Laco-monter Pozri príspevok
    Čo ja viem odjakživa existujú aj mäsokombináty

    a nemám takú informáciu,žeby prerušili výrobu v letných mesiacoch.
    ...ty mávaš doma posledné slovo?

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Kazu Pozri príspevok
    Teraz asi ťažko niekoho nájdeš. Je príliš teplo na údenie doma a do mäsovýroby ti to nezoberú.
    Neviem, ale nepísala som žiadnu informáciu o tom, že chcem klobásy vyúdiť hneď teraz.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    damati Pozri príspevok
    Hľadám v Bratislave niekoho, kto by mi vyúdil domáce klobásky - asi 10 kg. Ak máte nejaké dobré skúsenosti, tak odporučte.
    Vďaka
    No miesto odporúčania, alebo nejakého tipu sa to tu zvrhlo na diskusiu kedy je vhodné údiť a kedy nie. Je to nejako mimo témy. Klobásky ľudia robia aj v panelákoch, takže nemusí byť priamo zabíjačka.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    damati Pozri príspevok
    Neviem, ale nepísala som žiadnu informáciu o tom, že chcem klobásy vyúdiť hneď teraz.
    Keď si písala teraz tak to vyzeralo, že chceš údiť hneď.

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    ja by som tuto radu (ktorej sme sa nedockali) potreboval tiez, a tiez nie teraz ale niekedy v oktobri novembri. Existuju dnes vobec nejake take "verejne udiarne?" Alebo miesto, kde sa da dat vyudit tych 10 kg klobas? Samozrejme nie zadarmo.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    rdb Pozri príspevok
    ja by som tuto radu (ktorej sme sa nedockali) potreboval tiez, a tiez nie teraz ale niekedy v oktobri novembri. Existuju dnes vobec nejake take "verejne udiarne?" Alebo miesto, kde sa da dat vyudit tych 10 kg klobas? Samozrejme nie zadarmo.
    moj tatko ma udiarnicku, ale v KE

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Nejde tak ani o samotné údenie, ale pomleté mäso by malo odstáť aby sa chute spojili či už sú to klobásky alebo slaninka. A 10 kg mäsa len tak ľahko nedáš do chladničky keď tam musíš mať aj ostatné hrnce, mlieko, maslo, vajcia ...... Ak sa robí slaninka, tá predsa sa necháva odležať v slano-cesnakovom páci aj 10 dní v chlade. a čo potom s vyúdeným produktom? Klobásku treba zavesiť v chlade, inak ti z čerstvej klobásy bude kvapkať mastná šťava po zemi.
    Tak ja sa zastávam že udiť klobásy sa môže po celý rok a ja to aj tak robím.
    este nikdy sa mi mäso nepokazilo ani nic podobnea už to robím niekoľko rokov.

    Ak by niekto potreboval takýto druh služby tak sa ozvite na : lm.services(zavinac)zoznam.sk
    TN.kraj, údenie výhradne slivkovým drevom, doba údenia je 10hod+ 5hod

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Ja dakujem za kontakt. Urcite sa ozvem v oktobri. Trencin zase nie je tak daleko.
    Zo srdca dakujem.

    udenar je offline (nepripojený) udenar

    udenar
    POnukam velmi kvalitne udenie klobas oravskej slaniny ,kolienok na ceresni a inych kvalitnych pilinach na poziadanie

    tiez

    Danovy audit ,uctovnictvo ,mzdy ATD.

    Liptov




    0903515730 Jan

    viac info volat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.