Zavrieť

Porady

Likvidácia záväzku bez dokladu

Zdravím!

Orange faktúra bola uhradená, no nemám doklad. O úhrade som sa dozvedela len z informačného výpisu čo posiela Orange aj s faktúrou.

Ako mám zlikvidovať takýto doklad? A ako zaúčtovať úhradu?

Ďakujem za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    možno konateľ, spoločník, iná osoba vo firme (?) uhradila záväzok v hotovosti, je to bežný postup, ak sa dlžník chce vyhnúť zablokovaniu účtov. Takže si pýtaj doklad od kompetentných vo firme.
    Pokiaľ ho nemajú - zahodili, zapotrošili, nevedia nájsť (?) - môžeš zaúčtovať, vyrovnať doklad aj na základe toho informatívneho výpisu 321/365 /alternatívne 333/ voči osobe, ktorá najpravdepodobnejšie faktúru uhradila. S ňou sa to vyrovná po dohode.

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    obvolať firmy a žiadať kópie dokladov o úhrade.

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    Cez banku sa faktúra neuhradila, lebo bolo málo finančných prostriedkov a banka si nevedela stiahnuť danú fakturovanú sumu.
    Ak to zaúčtujem na 365, o vyrovnaní musím mať nejaký doklad? povedzme VPD ?

    milenia je offline (nepripojený) milenia

    milenia
    Ja by som to riešila takto: zavolala by som do orange - kedy evidujú úhradu fa, a z akého účtu /mohol ju hradiť aj zo súkromného/ - a podla toho, ako sa vyjadrí orange, zaúčtujem /najskôr do pokladne ak to z firemného účtu neodišlo./

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    mám taký dojem, že interným dokladom bude najlepšie na 365. Lebo to predsa len neodišlo z pokladne, len keď sa uhradil šekom a doklad sa stratil..
    dakujem za radu, do orange zavolám!

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dátum úhrady vieš z informácie k účtu, môžeš akurát zistiť spôsob úhrady, ale to tiež je zbytočné, ked firemný účet to nebol.
    Zisti si to interne v rámci firmy, telefonát do ORANGE je podľa mňa zbytočný.

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    to isté riešim aj ja, v saldokonte nám figurujú záväzky, ktoré sú podľa slov konateľa určite vyrovnané už v minulých rokoch ale doklady sa k účtovníctvu nedostali. Ako to zlikvidovať?

    Ďakujem

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ivana184 Pozri príspevok
    to isté riešim aj ja, v saldokonte nám figurujú záväzky, ktoré sú podľa slov konateľa určite vyrovnané už v minulých rokoch ale doklady sa k účtovníctvu nedostali. Ako to zlikvidovať?

    Ďakujem
    Ja by som to riešila písomne, aby som mala doklad k zaúčtovaniu úhrad pri odpovediach od dodávateľov. Potom cez ID zaúčtovať úhrady účet MD 321/A /D 365 ( ak sa jedná o spoločníka), alebo účet 333/A ak sa jedná o zamestnanca, myslím tým, že aj spoločník môže byť zamestnancom. Nakoniec celú transakciu cez VPD vyplatiť z pokladnice.

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Ďakujem za odpovede, a keď boli úhrady ešte v minulých rokoch a zaúčtujem to až v roku 2010 cez ID 321/365, resp. 333, nevadí?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ivana184 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede, a keď boli úhrady ešte v minulých rokoch a zaúčtujem to až v roku 2010 cez ID 321/365, resp. 333, nevadí?
    Nie, len nezabudni tie dátumy úhrad poznačiť do ID.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Niekedy stojí za to požiadať aj Orange o vystavenie opisu dokladu o úhrade. Tiež som to takto riešila asi pred 2 rokmi. V saldokonte Orangeu to bolo uhradené, len sme nemali doklad a ani sme nevedeli ako sa to uhrádzalo. Telefonát to vyriešil, zistili sme, že platil v predajnom mieste v hoptovosti, konateľ potom nabehol na predajné miesto Orangeu a za poplatok mu vytlačili duplikát PPD. Ten sa bežne zaúčtoval cez pokladňu. Avšak časovo to sedelo do jedného účtovného obdobia. V ostatných prípadoch sme to riešili obdobne ako písali dievčatá - ID cez 321/365 (úhrady za firmu robí len konateľ, ktorý je zároveň spoločníkom), ako prílohu k ID prefotiť faktúru a rozpis úhrad, čo prikladajú k faktúre a potom sme mu to pekne cez VPD vyplatili 365/211.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.