Zavrieť

Porady

zaúčtovanie povinného zml.poistenia-zmluva

Ahojte,

prosim o radu, mam uzavretu v Allianz zmluvu o pov.zmluv.poisteni vozidla na zivnost, poistne platim postovou poukazkou, ako to zauctujem v JU - mam zaevidovat papier od poistovne ako doslu fakturu, ak to nie je tam priamo uvedene?
Alebo dam do nakladov len blocek o zaplateni?
Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    No radím to urobiť takto: Cez výdavkový pokladničný doklad s dátumom úhrady na pošte.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    aura, to je úplne jedno, ako chceš, v tých došlých fa to je akurát lepšie podchytené a lepšie vyhľadateľné pre tvoju potrebu.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Ja v JÚ všetky záväzky vyplývajúce z poistných zmlúv zvyknem zaevidovať do ostatných záväzkov. (Najmä u klientov s poslabšou platobnou disciplínou...). A celkom jedno to podľa mňa nie je, lebo v zmysle Postupov JÚ a zákona o účtovníctve by účtovná jednotka nemala evidovať len došlé faktúry, ale všetky záväzky. (Zase netvrdím, že to úplne u každého dodržujem )
    Naposledy upravil andrej_rv : 28.10.05 at 14:48

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    ja to zaúčtujem len ako výdavok z pokladne, alebo banky a do prevádzkovej réžia.


    Tak to robila aj moja predchodkyňa a pri kontrole daňováci nič namietali.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak to platím tou poštovou poukážkou, tak stačí doklad o zaplatení, VPD a zmluva. Ak to platím prevodom z účtu, dávam ten list z poisťovne do knihy záväzkov.

    aura je offline (nepripojený) aura

    aura
    Ja som to doteraz robila takisto, ze som vystavila VPD a zauctovala to ako vydavok z pokladne, tak to budem robit tak aj nadalej. Dakujem velmi pekne za vase skusenosti. Pekny den vsetkym.

    zaúčtovanie povinného zml.poistenia-zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.