Zavrieť

Porady

Ako použiť ISO súbor

Poraďte prosím.
Mám ISO súbor na D disku bol urobený dodavateľom notebooku pod OS Wista. Teraz mám rozbehaný notebook pod WXP. Potreboval by som urobiť z toho iso súboru bootovatelný DVD a potom z neho nainštalovať pôvodnú Wistu/čiže záchranný disk. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Pripoj si obraz napr. k virtualnej mechanike a potom iba klasicky skopíruj z mechaniky na mechniku.

    http://www.slysoft.com/en/virtual-clonedrive.html

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    amot Pozri príspevok
    No dobre, ale ja potrebujem z toho potom napáliť bootovateľné dvd
    Napr. software Nero dokaze ISO priamo otvorit a napalit...

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    amot Pozri príspevok
    No dobre, ale ja potrebujem z toho potom napáliť bootovateľné dvd
    Ak je ISO obraz bootovateľné DVD ,tak bude aj jeho kópia.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    TomasHC Pozri príspevok
    Napr. software Nero dokaze ISO priamo otvorit a napalit...
    Pozor ja som to chcel tak urobiť a Nero mi napísal že mi niečo, v Nerovi, chýba. Možno je rozdiel vo verzii, ja mám myslím 8.

    zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

    zamestnankyna
    Použi Unetbootin. Je to program na tvorbu bootovacích USB klúčov, a ak chceš, môžeš si to potom z klúča prepáliť na CD.

    Alebo skús Windows 7 USB/DVD Download Tool, je určený pre W7, ale možno pôjde aj na Vistu.
    Naposledy upravil zamestnankyna : 09.07.10 at 12:33

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Ak mas skutocne ISO subor, tak to je presny obraz instalacneho DVD. Preto ho staci jednoducho napalit na DVD a potom to DVD pouzijes na instalaciu. Najjednoduchsie je to napalt napriklad v programe http://www.freeisoburner.com/. Je zdarma a jednoduchy - vyberies iso subor a das palit (ale pred tym musis vlozit prazdne dvd do mechaniky .

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    pistik71 Pozri príspevok
    Ak mas skutocne ISO subor, tak to je presny obraz instalacneho DVD. Preto ho staci jednoducho napalit na DVD a potom to DVD pouzijes na instalaciu. Najjednoduchsie je to napalt napriklad v programe http://www.freeisoburner.com/. Je zdarma a jednoduchy - vyberies iso subor a das palit (ale pred tym musis vlozit prazdne dvd do mechaniky .
    Problém by mohol byt v tom, ako bolo to "bootovateľné" DVD ISO vytvorené. Stačí ak si niekto menej skúsený pomôže tak, že z toho bootovteľného DVD všetky súbory skopíruje na harddisk, tam vytvorí z toho ISO. A problém je na svete, z takto spraveného obrazu disku - ak si neskôr niekto napáli z takto spraveného ISO DVD, nebude to nikdy bootovať.
    Dá sa to opraviť, ak sa zvolí - napríklad v NERO pri štarte že potrebujem napáliť - "Spúšťacie DVD", a súbory z toho ISO do toho pred vypálením pridá. Tak vznikne plne funčné inštalačné (alebo aké bolo ISO) bootovateľné DVD.
    Pre info - spravil som si tak bootovateľné DVD - inštalačku môjho WinXP aj s programami ktoré bežne používam. Funguje dodnes. V Nero 7.5.9, takže by to malo ísť aj v iných jeho verziách.
    Naposledy upravil Stevo5 : 09.07.10 at 14:06

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    pistik71 Pozri príspevok
    ...ale pred tym musis vlozit prazdne dvd do mechaniky ...
    chichichi

    Ako použiť ISO súbor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.