Zavrieť

Porady

Faktúra z Čínska

Došla mi faktúra z čínska a neviem ako mám postupovať.

Klient mi chcel narozprávať, že tam neexistuje DPH, no neverím tomu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    a to odkedy???!!!

    co taka colnica? doplatit nasu dph a pripadne aj clo ak je na fakture suma vyssia /po prepocte/ ako 150 euro...

    mimochodom... nie je CINSKO ale CINA

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Tak ako píše AndreaS , aj my máme často dovoz z Číny, tovar colníci skôr neprepustia do voľného obehu, dajú JCD a taký colný výmer kde je presne rozpočítané, clo DPH a až po zaplatení sa môže kontajner vyložiť.

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    na faktúre clo nemám uvedené, pripnuté je len "packaging list" a tu len hmotnosť a množstvo je dané, nič viac.

    a ako je s DPH?

    Ešte som nemala podobný prípad, učiť sme sa to síce učili kedysi dávno, no v praxi teoria funguje kus ináč..

    Prosím poraďte

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    a tovar uz mas? je to objednavane na firmu?

    kazdopadne bez preclenia ti to colnica nepusti...

    a na fakture clo nebude... to bude vycislene na JCD-cku... ktore bud vypises ty podla dokladov alebo sa das zastupovat (resp. ten koho je tovar) ...

    ja si zvyknem sem-tam pre svoju potrebu objednavat z USA a v colnom konani ma zastupuje kurier... vycislia si colny dlh, kt. im doplatim pri prevzati tovaru...

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    inak system dph v cine skutocne nie je... ja som nedavno mala opacny pripad a to vyvoz zo SR prave do Ciny a odberatel nema ziadne identifikacne cislo typu nasho IC DPH, resp. VAT number... takze adresa bola len spolocnost, adresa, mesto, stat... a od klienta to uz prevzala prepravna spolocnost ktora urobi vsetky ostatne potrebne dokumenty pre vyvoz...

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    všetky doklady ani nemám ešte. z číny poslali druhú faktúru, lebo nebolo uvedené na firmu ale na konateľa.
    Konateľ tvrdí, že faktúru o cle ešte nedostal, majú dodať v najbližších dňoch a potom sa aj zaplatí.
    a ako je s DPH? ako ju vypočítam, dopočítam? Zaúčtujem to ako interný doklad?

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    keďže nemá Čína ako taký systém DPH, dopočítam 19% z fakturovanej sumy /vrátane cla??/ a to odvediem štátu?

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    doklad kde bude dph je JCD z colnice...

    dph si odpocitavas tak ako bude uvedene na tomto JCD-cku ale az po jeho zaplateni...

    a ani fakturu na clo a dph ti nikto neposle... treba ist na colnicu, resp. vas vyzve bud colnica alebo kurierska spolocnost...

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    Faktúra je z apríla. Nevadí ak zaúčtujem tovar ako dovoz z tretích krajín a ostatné záležitosti ako JCD zaúčtujem v júli?

    Firma je 1/4 platcom DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.