Zavrieť

Porady

Ryžové miso

Mozno tento moj napad nie je zrealizovatelny, ale predsa. Ma niekto recept na ryzove miso? Viem, ze sa da kupit hotove, ale rada by som si ho pripravila sama. Som zvedava, kto co ponukne. Vopred sa tesim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Miso - Japonská šecialita vyrábaná zo sójových bôbov. Bôby sa zmiešajú a rozomelú na červenú, žltú albo bielu pastu. Zmiešajú sa s ryžou, potom sa kvasia 1 až 3 roky. Po vykvasení sa pridáva do polievok, omáčok....

    Originál miso sa kvasí v drevených sudoch alebo hlinených krčahoch. Svetlé miso stačí kvasiť 2 mes. Tmavá s výraznou a slanou chuťou aj 3 roky

    kvasidlom je huba huby Aspergillus oryzasae a tá tvorí kóji, ale dá sa aj bez - pre alergikov

    Tak neviem. Tá huba vyzerá byť u nás problém. Keby si ju objavila, daj nám prosím vedieť.
    Naposledy upravil bettylou : 09.07.10 at 15:25 Dôvod: dopl.

    frederyka je offline (nepripojený) frederyka

    frederyka
    wegamizi Pozri príspevok
    Mozno tento moj napad nie je zrealizovatelny, ale predsa. Ma niekto recept na ryzove miso? Viem, ze sa da kupit hotove, ale rada by som si ho pripravila sama. Som zvedava, kto co ponukne. Vopred sa tesim
    ryzove miso? nepoznám čo to je?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    frederyka Pozri príspevok
    ryzove miso? nepoznám čo to je?
    Miso

    Japonské miso je mliečne kyslá prekvasená pasta zo sójových fazuliek, soli a obilnín. Slúži ako základ polievok, ale aj ako korenina do omáčok a rôznych jedál.

    Najpoužívanejšími druhmi sú:

    sójové miso (hatcho – miso)
    jačmenné miso (mugi – miso)
    ryžové miso (shiro – miso)

    Jedol som už fašírky a aj kotlíkový guláš zo sójou / primiešaná bola k mäsu / , to bolo celkom chutné ...

    No neviem , neviem ...asi by ma to miso - takáto strava nejak neoslovila ...

    frederyka je offline (nepripojený) frederyka

    frederyka
    buchač Pozri príspevok
    Miso

    Japonské miso je mliečne kyslá prekvasená pasta zo sójových fazuliek, soli a obilnín. Slúži ako základ polievok, ale aj ako korenina do omáčok a rôznych jedál.

    Najpoužívanejšími druhmi sú:

    sójové miso (hatcho – miso)
    jačmenné miso (mugi – miso)
    ryžové miso (shiro – miso)

    Jedol som už fašírky a aj kotlíkový guláš zo sójou / primiešaná bola k mäsu / , to bolo celkom chutné ...

    No neviem , neviem ...asi by ma to miso - takáto strava nejak neoslovila ...
    Ďakujem, zaslúžiš si

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    buchač Pozri príspevok
    Miso

    Japonské miso je mliečne kyslá prekvasená pasta zo sójových fazuliek, soli a obilnín. Slúži ako základ polievok, ale aj ako korenina do omáčok a rôznych jedál.

    Najpoužívanejšími druhmi sú:

    sójové miso (hatcho – miso)
    jačmenné miso (mugi – miso)
    ryžové miso (shiro – miso)

    Jedol som už fašírky a aj kotlíkový guláš zo sójou / primiešaná bola k mäsu / , to bolo celkom chutné ...

    No neviem , neviem ...asi by ma to miso - takáto strava nejak neoslovila ...
    Mas pravdu, v zasade, co je zdrave, nie je moc chutne.
    Ale na chilli nedas dopustit, ze?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    wegamizi Pozri príspevok
    Mas pravdu, v zasade, co je zdrave, nie je moc chutne.
    Ale na chilli nedas dopustit, ze?
    He , he ....

    Vivat Los kuchyňos mexicanos chillinos palinos ....

    P.S.:
    Aj dnes som si hubu nechal vypáliť ...

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    ked sa pozrieš, čo všetko je v tom hotovom, aj ťa prejde chuť na "tááákééé zdravéé"

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    bettylou Pozri príspevok
    ked sa pozrieš, čo všetko je v tom hotovom, aj ťa prejde chuť na "tááákééé zdravéé"
    Veeelmi pekne dakujem za info, tak je to fakt narocne na pripravu. Asi sa uspokojim s ponukou v biopotravinach.

    oriana je offline (nepripojený) oriana

    oriana
    mam dve knihy o makrobiotike, ale zial ani v jednej nie je recept.
    kupila som raz hotove: mala som take kocky ako bujon a instatnu polievku miso. oboje je velmi chutne, pouzivam ho najma do polievok, alebo omacok. ale aj napriklad na podlievanie pri duseni.

    AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

    stále sa učím AlenockaS
    bettylou Pozri príspevok
    ked sa pozrieš, čo všetko je v tom hotovom, aj ťa prejde chuť na "tááákééé zdravéé"

    nie je to nič hrozné naozaj to konzistenciou a chuťou pripomína bujon, len je to zdravšie, lebo je to bez glutamanov a stabilizátorov.....a zamiešava sa už rovno do porcie jedla, nesmie sa variť :-)

    Aj ja som si ho kúpila, lebo ma baví všetko zdravé,akurát je to odložené v chladničke a ja si to vždy zabudnem do taniera pridať
    Naposledy upravil AlenockaS : 12.07.10 at 07:47

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    AlenockaS Pozri príspevok
    nie je to nič hrozné naozaj to konzistenciou a chuťou pripomína bujon, len je to zdravšie, lebo je to bez glutamanov a stabilizátorov.....a zamiešava sa už rovno do porcie jedla, nesmie sa variť :-)

    Aj ja som si ho kúpila, lebo ma baví všetko zdravé,akurát je to odložené v chladničke a ja si to vždy zabudnem do taniera pridať
    Tak to asi máte iný druh, lebo čo som ja videla u nás v bio obchode - tak samá chémia farbidlá a konzervanty v tom "zdravom" miso

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.