Zavrieť

Porady

dlažba

chcel by osm sa popytat, kachlickujem terasu o reozmeroch 4,5x4,5 m, a mam problem. Vymyslel som si ze, vonkajsi obvod terasy bude kladeny klasicky a vnutro by som chcel spravit ako keby obdlznik z inej dlazby a chcel by som ju ukladat na koso. a moja otazka neviem ako mam zacat to vnutro na koso, aby mi to vychadzalo? nevie niekto poradit . dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    Začni uhlopriečkou, a potom už pokračuj k rohom. Najjednoduchšie riešenie...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Čo by malo vychádzať?Začať musíte od stredu obdĺžnika tak aby dlažba vo vnútri bola symetrická,a po stranách vždy vychádzali rovnako veľké rezané kúsky.Ak začnete od kúta tak to bude asymetrické a ak je to nejaká výrazne farebne odlíšená dlažba tak to bude otrasne vyzerať.
    Síce vám radím zložitejší postup ale esteticky lepší.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Urob si najprv stred osovo súmerne a potom urob obvod a dopasuj ho k stredu tak,aby to čo najlepšie vyzeralo.Kraje možno nebudú úplne rovnako dorezávané,ale pár mm nie je hneď vidno.

    qucko je offline (nepripojený) qucko

    qucko
    no ja som chcel aby mi aj spary sedeli .... a ked zacnem uhloprieckou tak mispary nebudu sediet... a da sa to vobec spravit aby mi sedeli spary??

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    Ak chcete napíšte mi presný rozmer dlažby, prípadne názov a výrobcu, hodím Vám to do programu a pošlem obrázok. Robím vizualizácie na kúpeľne, takže toto nebude problém. Napíšte na Vás mejl a pošlem Vám obrázky v jpg. môj mejl: alikam@azet.sk
    Naposledy upravil alikam : 09.07.10 at 10:21 Dôvod: mejlová adresa

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    qucko Pozri príspevok
    no ja som chcel aby mi aj spary sedeli .... a ked zacnem uhloprieckou tak mispary nebudu sediet... a da sa to vobec spravit aby mi sedeli spary??
    NIE ,špáry vám sedieť nebudú.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    To,co pise 220870 je profesionalny sposob kladenia dlazby, dajte na jeho radu. To potom hned vidno, ze je to nie prilis esteticky zvladnute a amaterske.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    ciners Pozri príspevok
    To,co pise 220870 je profesionalny sposob kladenia dlazby, dajte na jeho radu. To potom hned vidno, ze je to nie prilis esteticky zvladnute a amaterske.
    presne tak,stačí pre predstavu aj na kus papiera počmárať,prv než sa začne,ale špáry rozhodne sedieť nebudú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.