Zavrieť

Porady

prac. zmluva na dobu určitu

ahojte, chcem sa spýtať resp. mať istotu, ze postupujem správne.

ak ma zamestnanec zmluvu na dobu urcitu a uz mu konci, tak je mozne pokracovat dalej na zaklade novej zmluvy, alebo staci, ak sa k starej zmluve dolozi len dodatok, ze zamestnavatel bude dalej vyuzivat zamestnancove sluzby?

ps. padli mi vo firme take odpovede, ze ved ked skoncila, a nedohodli sa inak, tak pokracuje v praci dalej a zmluva na dobu urcitu sa automaticky (asi vo vzduchu ) berie uz na dobu neurcitu

poradite mi ako to je?, nech to mam v poriadku
dakujem za vsetky odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    monikago Pozri príspevok
    ahojte, chcem sa spýtať resp. mať istotu, ze postupujem správne.

    ak ma zamestnanec zmluvu na dobu urcitu a uz mu konci, tak je mozne pokracovat dalej na zaklade novej zmluvy, alebo staci, ak sa k starej zmluve dolozi len dodatok, ze zamestnavatel bude dalej vyuzivat zamestnancove sluzby?

    ps. padli mi vo firme take odpovede, ze ved ked skoncila, a nedohodli sa inak, tak pokracuje v praci dalej a zmluva na dobu urcitu sa automaticky (asi vo vzduchu ) berie uz na dobu neurcitu

    poradite mi ako to je?, nech to mam v poriadku
    dakujem za vsetky odpovede
    Zákonník práce § 71

    § 71
    Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu
    (1)Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.
    (2)Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
    (3)Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.

    Ja v takomto prípade robím dodatok k prac. zmluve, že sa mení prac.pomer na dobu neurčitú.


    Naposledy upravil katka50 : 09.07.10 at 05:08

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pracovný pomer na určitú dobu
    Na začiatok
    (1) Pracovný pomer je dohodnutý na neurčitý čas, ak nebola v pracovnej zmluve výslovne určená doba jeho trvania alebo ak v pracovnej zmluve alebo pri jej zmene neboli splnené zákonné podmienky na uzatvorenie pracovného pomeru na určitú dobu. Pracovný pomer je uzatvorený na neurčitý čas aj vtedy, ak pracovný pomer na určitú dobu nebol dohodnutý písomne.


    To jest treba spísať dodatok k zmluve o predĺžení pracovného pomeru, inak sa tento pracovný pomer považuje ako prac.pomer na dobu neurčitú.

    prac. zmluva na dobu určitu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.