Zavrieť

Porady

Dovoz liehu z Mexika cez Nemecko II.

Dobry den,

rada by som sa spytala, ako mam postupovat pri dovoze liehu z Mexika,
pricom tento lieh sa fyzicky nachadza v sklade v Nemecku, ale FA bude vystavena od mexickeho dodavatela..
dodavatel nam tvrdi, ze tovar v Nemecku este nie je precleny.

Znamena to, ze je to ako dovoz z 3. krajin? t.j., ze napriek nasmu statusu, ze sme opravnenym prijemcom, budeme lieh dovazat ako prilezitostny prijemca, co znamena oznamenie colnemu uradu o dovoze a zaplatenie zabezpeky?

dakujem

PS: poprosim tych, ktorych prispevky nemaju ziadnu pridanu hodnotu, aby sa k danej teme nevyjadrovali
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Petulka, aký lieh chce vaša firma dovážať z Mexika, je to spotrebiteľské balenie liehu? Ak tovar ešte nie je preclený, nie je zrejme prepustený do voľného obehu podľa colných predpisov a je zrejme uskladnený v colnom sklade v Nemecku. V akom colnom režime sa tento lieh nachádza? Podľa článku 4 ods. 16 Nariadenia RADY (EHS) č. 2913/2002, ktorým sa ustanovuje colný kódex spoločenstva, môže byť lieh v jednom z týchto colných režimov:
    a) voľný obeh;
    b) tranzit;
    c) colné uskladňovanie;
    d) aktívny zošľachťovací styk;
    e) prepracovanie pod colným dohľadom;
    f) dočasné použitie;
    g) pasívny zošľachťovací styk;
    h) vývoz.
    Podľa čl. 79 nariadenia 2913/2002 prepustenie tovaru do colného voľného obehu zahŕňa uplatnenia obchodno-politických opatrení, splnenie ďalších formalít stanovených pre dovoz určitého tovaru a vybratie všetkých platieb dlžných na základe právnych predpisov.

    Petulka, ani tento príspevok nemal pridanú hodnotu? Lebo si sa k nemu doteraz nevyjadrila a nemám spätnú väzbu, či ti to pomohlo.
    http://www.porada.sk/1435638-post2.html

    Petulka44 je offline (nepripojený) Petulka44

    Petulka44
    Dakujem Kvaka,

    snazila som sa sformulovat otazku nasmu dodavatelovi dle tvojej odpovede. Uvidim, co mi odpise.
    Ano, su to SBL.
    A ak lieh je uskladneny v colnom sklade, znamena to pre nas, ze ho musime doviest s T1, dat preclit slovenskej spedicke a informovat o tom colnicu..?

    btw. Tvoje odpovede maju ako som si vsimla vzdy pridanu hodnotu a ta poznamka nebola ani zdaleka adresovana Tebe,

    este raz vdaka!

    Dovoz liehu z Mexika cez Nemecko II.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.