Zavrieť

Porady

Ako získať malú pôžičku?

:-)
Vopred sa ospravedlňujem ak tu už takáto alebo podobná téma je. Skúsim opísať svoju situáciu. Som mladý začínajúci podnikateľ. Živnostenský list mám iba od 1.7.2010. Na realizáciu svojho podnikateľského plánu potrebujem 4000€. Viem, že to nie je veľa ale nie je pre mňa ľahké túto sumu získať. Od žiadnej banky nemám šancu niečo dostať, nakoľko nemám zatiaľ žiadny pravidelný príjem a ručiteľa tiež neviem zohnať. Viem, že existuje dotácia z úradu práce ale tam by som sa veľmi načakal aby som dostal nejaké peniaze a nakoniec by mi to aj tak možno neschválili. Nakoľko je rizikové brať pôžičku od nebankového subjektu? Viete mi niekto poradiť spôsob ako sa k takejto sume rýchlo dostať? Ďakujem pekne za každú radu
Naposledy upravil Dav : 11.07.10 at 17:13
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Skús osloviť agentúru na podporu malého a stredného podnikania BIC - majú sídla vo väčšine okresných miest (odkaz je na bratislavkú pobočku)



http://www.google.sk/url?sa=t&source...VLeQ7MxN6sAB7w

Alebo Slovenskú záručnú a rozvojovú banku

http://www.google.sk/url?sa=t&source...S4TisEiiDUiMdw
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nepomôže rodina? Najskôr skús tam, doba je ťažká. Bez kapitálu môžeš začať podnikať akurát tak v MLM systéme, tam stačí 50-100 EUR (.......... a začať s inou činnosťou neskôr).
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
skôr by pomohla banka ako rodina
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano69 Pozri príspevok
skôr by pomohla banka ako rodina
od nebankovky ruky preč, odkaz na Slovenskú záručnú a rozvojovú banku som ti priložila
1 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
Slovenská záručná a rozvojová banka má aj takéto kritérium

Zabezpečenie Úveru PODNIKANIE MLADÝCH
- vždy nehnuteľným majetkom, ktorého hodnotu zabezpečenia stanoví banka,
- iné doplňujúce zabezpečenie Úveru PODNIKANIE MLADÝCH - blankozmenka, ručitelia príp. iné formy zabezpečenia, ako je vinkulácia životnej poistky, záložné právo k nehnuteľnému a hnuteľnému majetku,
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
presne, si na začiatku, rodina je často tá posledná, ktorá pomôže, česť výnimkám.
Každá banka chce záruky, a to právom, aj ked nehnuteľnosť v prípade 4000 € je prehnaná požiadavka. Podľa mňa si si to vygúglil, skús zájsť osobne, vysvetli situáciu, dozvieš sa podmienky priamo od nich.
No a potom už v inej téme spomínané zahraničie. Zarob si, našetri si kapitál a potom začni - výsledky budú iba tvoje.
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
V bankách som bol osobne, aj pár telefonátov som absolvoval, ale odpoveď bola stále rovnaká bez možnosti ručenia nemám šancu dostať niečo od banky . Zahraničie v mojom prípade takisto neprichádza do úvahy keďže som ešte študent.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a ako sa živíš inak, ked si študent? zrejme ťa rodičia podporujú.
A čo letné brigády, aj popri štúdiu. zamestnať sa v odbore, ktorý ovládaš, kedže si si na to urobil živnosť, ťa nenapadlo? podnikanie sa plánuje dlhší čas, o potrebnom kapitále si určite vedel, takže niekde sa stala chyba, asi si si to nepremyslel. Ani sa nečudujem, že nepožičajú tí, ktorí ťa zrejme poznajú najlepšie /rodina/. Teraz máš na krku aj odvody - teda uplynie čas /čakaním na kapitál?/, všeličo ťa prikvačí.
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
živia ma rodičia zatiaľ, odbor prakticky neovládam žiadny keďže som z gymnázia a ak by som išiel niekde brigádovať popri škole, tak 4000€ našetrím za cca 2 roky. Ak sa mi tie peniaze podarí získať ináč do pol roka ich viem splatiť bezpečne. Živnostenský list som si teraz vybavoval kvôli jednej charitatívnej akcii, ktorú teraz organizujem. Z toho veľký príjem neočakávam, keďže je to CHARITATÍVNA akcia.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano69 Pozri príspevok
V bankách som bol osobne, aj pár telefonátov som absolvoval, ale odpoveď bola stále rovnaká bez možnosti ručenia nemám šancu dostať niečo od banky . Zahraničie v mojom prípade takisto neprichádza do úvahy keďže som ešte študent.
Počas štúdia sa nezadlžuj, dokonči školu - začni s niečim malým, na prilepšenie, kde nebudeš potrebovať veľký vstupný kapitál ...
Dotáciu z Úradu práce tiež ako študen nedostaneš (na úrade práce ťa nezaevidujú - ak ide o denné štúdium). Zbytočné rušiť živnosť.
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
Dokončiť školu je pre mňa otázka 6 rokov... Dovtedy mám chodiť po brigádach? Myslím, že za ten čas môžem byť niekde úplne inde
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Jano69 Pozri príspevok
Dokončiť školu je pre mňa otázka 6 rokov... Dovtedy mám chodiť po brigádach? Myslím, že za ten čas môžem byť niekde úplne inde
Pravdepodobne tvoji rodičia pracujú, tak si to zober na ich meno a budeš to splácať im. 4000e nieje veľa, tak by s tým nemal byť problém. Alebo potom má poštová banka pôžičku na čokoľvek do 3500e, ale neviem ako to majú. V reklame je, že bez bločkov, preukazovania príjmu apod, ale majú tam dosť vysoké úroky. Kým oni majú nejakých 21% p.a., tak dexia má 6...
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
tak ako som hovoril predtým, od rodiny sa mi takejto pomoci nedostane čo sa týka poštovej banky - žiadajú výpis z účtu či tam je pravidelný príjem, takže takisto bez šance
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tak s takými predpokladmi sa čudujem, že si sa pustil do podnikania, založil živnosť, a až potom riešil otázku financovania.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
zacni v malom a postupne bude kapital ... s 1000 eurami sa da zacat, mne sa o 4000 eurach na zaciatku ani nesnivalo ale prisli aj tie a ani to tak dlho netrvalo, len je to otom ze nie hned zarobok minut ale stale otacat. takze najskor v malom, naucit sa co a ako a bude aj kapital...
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
KEJKA - už som písal predtým prečo som si zakladal živnosť

padro - veď začínam v malom, za 4000€ sa robí veľké podnikanie?
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
no a téma sa asi môže zavrieť, lebo očividne tu nikto nie je schopný mi pomôcť ale ďakujem za ochotu aspoň
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
4000€ na zaciatok je dost, ja som zacal popri vyske a viac ako vtedajsich 30tis. SK som nemal, takze viem o com hovorim, a sme tu viaceri co to poznaju. Mne tiez v banke nikto nepozical, a od rodicov by som si ani nechcel pozicat, clovek ked da toho vlastne zarobene si dobre rozmysli do coho ich da...
1 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
eh, ďakujem všetkým za ochotu, aj keď ste mi veľmi nepomohli, ja asi predsa len risknem tu nebankovku aj za cenu úžerného úroku :P
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Jano69 Pozri príspevok
Dokončiť školu je pre mňa otázka 6 rokov... Dovtedy mám chodiť po brigádach? Myslím, že za ten čas môžem byť niekde úplne inde
Jano69 Pozri príspevok
živia ma rodičia zatiaľ, odbor prakticky neovládam žiadny keďže som z gymnázia a ak by som išiel niekde brigádovať popri škole, tak 4000€ našetrím za cca 2 roky. Ak sa mi tie peniaze podarí získať ináč do pol roka ich viem splatiť bezpečne. Živnostenský list som si teraz vybavoval kvôli jednej charitatívnej akcii, ktorú teraz organizujem. Z toho veľký príjem neočakávam, keďže je to CHARITATÍVNA akcia.
Jano69 Pozri príspevok
no a téma sa asi môže zavrieť, lebo očividne tu nikto nie je schopný mi pomôcť ale ďakujem za ochotu aspoň
Jano69 Pozri príspevok
eh, ďakujem všetkým za ochotu, aj keď ste mi veľmi nepomohli, ja asi predsa len risknem tu nebankovku aj za cenu úžerného úroku :P
Nerob to, je to ten najhorší spôsob, ako získať peniaze. Väčšina takých, ako ty, skončí exekúciou. Píšeš, čo píšeš, a je tam dosť rozporov, mne sa skôr zdá, že potrebuješ súrne peniaze a hľadáš spôsob, ako ich získať. Nebankovky na takých ako si ty, priam striehnu. Ak sa mýlim, tak mi prepáč.

A očividne ti tu všetci boli schopní veľmi veľmi pomôcť, len ty si ich rady neprijal.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať