Zavrieť

Porady

Navigacia Mio Moov S505

Ahojte,

mam zaujem kupit navigaciu Mio S505, má tu s ňou niekto nejaké skúsenosti zaujímali by ma nejake ich pozitivne a negatívne vlastnosti?

Dakujem za odpovede a este jedna podotazka Je podla vas lepši Garmin alebo Mio ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    rickman Pozri príspevok
    ... dalsiu navigaciu by som volil Garmin, kedze Mio ma komplikovanu aktualizaciu map...
    toto mi pripadá ako dobrý vtip - mám Garmin, pre každú aktualizáciu treba stiahnuť 4 GB dát, inštalovať na PC a potom z PC do GPS - jedna aktualizácia mi zaberie cca 6-7 hodín ! A pritom neviem, či niečo sa pre danú krajinu vôbec niečo pridávalo.

    V prípade ďalšieho výberu by som volil GPS s navigáciou iGO - možno aktualizovať iba štáty, ktoré potrebujem, napr. pre SK je to 20 MB na stiahnutie a nakopírovanie na SD kartu.

    iGO má viacej volieb, Garmin je v tomto smere chudobnejší, ale má intuitívnejšie, jednoduchšie a rýchlejšie ovládanie...

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Aj dnesnou skusenostou mozem vyhlasit, ze najdolezitejsie su mapy a POIs. Na ostatnom nezalezi. Mapy a body zaujmu musia byt aktualne, dostupne a aktualizovatelne podla moznosti bezplatne. Vyberaj podla toho.

    Inak mam Mio aj Nokiu. Teda dalsiu navigaciu by som volil Garmin, kedze Mio ma komplikovanu aktualizaciu map (aspon tento starsi model) a Nokia (v telefone) ma zase hrozne POIs (v offline mode).

    Preco su POIs dolezite? Pretoze v praxi pri aktivnom vyuzivani navigacie vies len priblizne, kam sa chces dostat alebo co chces navstivit a musis si to najst priamo z DB danej navigacie.

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    ďakujem, všetkým za odpovede, privítam každú radu ohĺadom gps ako aj vlastny nazor na Mio S505 alebo nejaky iny tip na navigáciu...

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Stefan2005 Pozri príspevok
    toto mi pripadá ako dobrý vtip - mám Garmin, pre každú aktualizáciu treba stiahnuť 4 GB dát, inštalovať na PC a potom z PC do GPS - jedna aktualizácia mi zaberie cca 6-7 hodín ! A pritom neviem, či niečo sa pre danú krajinu vôbec niečo pridávalo.

    V prípade ďalšieho výberu by som volil GPS s navigáciou iGO - možno aktualizovať iba štáty, ktoré potrebujem, napr. pre SK je to 20 MB na stiahnutie a nakopírovanie na SD kartu.

    iGO má viacej volieb, Garmin je v tomto smere chudobnejší, ale má intuitívnejšie, jednoduchšie a rýchlejšie ovládanie...
    No vidis, tak po Garmine by som mal asi este tomtom .

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    Takze uz som kupila ten navigacny GPS Mio S505, je dobry, fajn to naviguje akurat niekedy mi trepne dobru kravinu napr.: mam sa dat prudko do lava a vojst do protismeru, asi ma chce zabit...
    Inak vobec mi to nehovori o tom trafficu to asi funguje len v zahranici a na nasu malu krajinu zabudli...

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    pizzanoel Pozri príspevok
    Takze uz som kupila ten navigacny GPS Mio S505, je dobry, fajn to naviguje akurat niekedy mi trepne dobru kravinu napr.: mam sa dat prudko do lava a vojst do protismeru, asi ma chce zabit...
    Inak vobec mi to nehovori o tom trafficu to asi funguje len v zahranici a na nasu malu krajinu zabudli...
    Hej, to sa stava, ze ta navigacia chce zabit . Davaj si pritom pozor, neriad sa tym uplne bezhlavo. Ak aj spravis na ceste chybu a odbocis inde, tak ti to hned prepocita a ides dalej. Na traffic musis mat (pokial viem) specialny stojan (drziak), ktory vie traffic info prijat.. Len aby ti to potom nezacalo hovorit, ze "a teraz kolonu preskocime" .

    Navigacia Mio Moov S505

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.