Zavrieť

Porady

Choré dieťa v školskom klube

Otváram tému a prosím o názor,príp. odkaz na príslušný zákon.
Stáva sa často,že dieťa je choré v škole ,rodič ho v priebehu vyučovania vezme k lekárovi a potom ho prinesie späť do školského klubu.Nezdá sa mi to v poriadku.Z jednej strany nie som au pair a čo ostatné zdravé deti,nehovoriac o tom,že dieťa sa ukladá na žinenku a nevládze nič robiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Sabadka Pozri príspevok
    Súhlasím s Ivkou, malo by to byť podchytené vo vnútornom poriadku školy alebo škoského zariadenia. Jednoducho choré dieťa nepatrí ani do školy ani do školského klubu a rodič by ho mal zobrať domov.
    Súhlasím s týmto, len dodám, môj známy, ktorý je riaditeľom ZŠ, má tieto skutočnosti podchytené v Poriadku školy a taktiež má vypracovanú Internú smernicu čo sa týka chorôb detí a tiež epidémii, napr. chrípkových, kedy sa uzatvárajú školy. Túto smernicu na prvom rodičovskom združení prečíta všetkým rodičom a následne to koluje na triednych rodičovských združeniach, kde rodičia svojim podpisom potvrdia, že boli s touto skutočnosťou oboznámení.

    Veď choré dieťa ohrozuje aj ostatných v triede, čo na to ostatní rodičia??

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Som sice laik, ale podla mna v pravidlach fungovania skolskeho klubu mate mat osetrene, ze chore dieta tam nepatri a ze rodic je povinny si ho prist zobrat .
    Rovnako ako materska skola moze odmietnut viditelne chore dieta, tak by to mal mat moznost urobit aj skolsky klub.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ivka70 Pozri príspevok
    Som sice laik, ale podla mna v pravidlach fungovania skolskeho klubu mate mat osetrene, ze chore dieta tam nepatri a ze rodic je povinny si ho prist zobrat .
    Rovnako ako materska skola moze odmietnut viditelne chore dieta, tak by to mal mat moznost urobit aj skolsky klub.
    Súhlasím s Ivkou, malo by to byť podchytené vo vnútornom poriadku školy alebo škoského zariadenia. Jednoducho choré dieťa nepatrí ani do školy ani do školského klubu a rodič by ho mal zobrať domov.

    555555 je offline (nepripojený) 555555

    555555
    Vďaka za odpoveď.Niekedy si myslím,že treba pre rodičov urobiť všetko,čo sa dá,ale je to len z prepracovania
    Treba urobiť všetko pre dieťa!!!

    Choré dieťa v školskom klube

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.