Zavrieť

Porady

Česká republika dialničná známka

dobry podvečer,potrebujem poradit, či aj v Českej republike je potrebna dialničná známka, ideme na týžden a kolko stojí.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Neber v zlom vodu kážeš a víno piješ...Lacimu píšeš, že obchádza zákon a Ty prezradíš svoj trik s diaľničnou nálepkou...ešte lepšie je namastiť sklo krémom neviem, či sa mi to zdá, alebo je to pravda...pri poslednej kúpe sme mali na diaľničnej nálepke vyznačený dátum kúpy.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    jolly7575 Pozri príspevok
    dobry podvečer,potrebujem poradit, či aj v Českej republike je potrebna dialničná známka, ideme na týžden a kolko stojí.
    dakujem
    http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridic...ni-znamky#ceny

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    kamoska1 Pozri príspevok
    Samozrejme,že treba.Minuly rok sme kupovali na benzínke v Čechach.
    Ťažko radiť... v odkaze si nájde odpovede na svoje otázky.....Zadávateľka témy neurčila presné miesto pobytu.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    kamoska1 Pozri príspevok
    Samozrejme,že treba.Minuly rok sme kupovali na benzínke v Čechach.
    Možno treba , možno ani nie.

    Ja keď prechádzam ČR , tak idem cez Val.Meziříči a ďalej do Prahy pokračujem cez Hradec Králove.

    Treba cez diaľnicu prejsť v noci a vyhýbať sa vykričaným ťahom ako je D-1 a E-55 kde je ruch stále.

    V poklidu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to neznamená, že DN netreba, ty len obchádzaš povinnosť a podstupuješ určité riziko.
    Ja som do Brna chodila tiež bez DN - po starej ceste bez problémov.

    kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

    kamoska1
    Ak niekto ide v Čechach po dialnici,potrebuje dialničnu znamku.AK si ju nekupi,riskuje peknu pokutu.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Česká dial.známka stojí cca 11 Eur/týždeň. Čo je podstatne viac ako v Rakúsku a povedzme si na rovinu tie ich dialnice stoja za h...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    presne - súhlasím, ale riskovať pokutu?
    Syn ma naučil trik - kupili sme známku, ale on ju len nasllnenú pritlačil na sklo, aj policajti boli a prešli sme bez problémov. Takže sme ju použili tri-štyri razy. Oplatilo sa.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Bol to syn - synovi nerozkážem. DN mi po tých troch návštevách nechal, že nepotrebuje, tak pri najbližšej ceste som si ju nalepila. Takže ja regulérne som s tou DN absolvovala len jednu jazdu.
    Nebolo mi všetko jedno, ale čo už, stalo sa. Určite ešte pôjdem do ˇ%CR a DN si kúpim.
    Dala som to "víno" len na odľahčenie, aj ja som len človek a koniec-koncov, zaujímali ma reakcie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a samozrejme - to obchádzanie zákona platí aj na mňa, nielen na Laciho (v tomto prípade). Opakujem, som tiež človek, rozhodujem za seba a nesiem dôsledky.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Neber to tragicky, každý si pomáha ako vie a snaží sa ušetriť pár koruniek. Risk je zisk Inak policajti vedia o tejto finte. Netuším, ako by postupovali....dohovorom? pokutou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.