Zavrieť

Porady

Koľko ste zaplatili za m2 pohľadov - pod strechou.

Koľko ste zaplatili či už s materiálom alebo iba za robotu m2 podhľadov.

Niekto tam dáva OSB dosky + EPS a niekto 5 cm STYRODUR.

Ďakujem za odpovede.

PS: Ideálne by boli ceny +- rok staré...predkrízové ceny sú určite mimo..
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
na jar som dávala 100 Sk za m2 podhľadov, iba práca.
Materiál som kupovala osobitne OSB, polystyrén, vruty, lepidlo, sieťka, tanierové hmoždinky.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Extrémne podhodnotená cena práce.Skôr sa to pohybuje niekde od 10-15 €/m2.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

jasne.. vysoku skolu murarsku treba poriadne zaplatit.
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

nemas pravdu zaplatit treba vykonanu pracu a skus sa zamysliet kolko operacii treba urobit na 1m2
za 100sk/m2 by som sa na to ani nesiel pozriet.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ja som to robil radsej sam, lebo ta "normalna" cena prace je nenormalna
0 0
Jack_spk Jack_spk

Jack_spk je offline (nepripojený) Jack_spk

100 Sk je asi málo - ale s tou vysokou školou murársko plne súhlasím... stačil som poznať toľko "majstrov", že chceli zarobiť za pár dní viac ako špičkový neurochirurg za celý mesiac - ja len dúfam, že táto kríza ich odpíše alebo možno sa aj umúdria...
0 0
Jack_spk Jack_spk

Jack_spk je offline (nepripojený) Jack_spk

Ale aby som sa vrátil - koľko je normálna cena iba za prácu podbitia strechy...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Koľko ste zaplatili za m2 pohľadov...
No ja za pohľad z okna pod strechou zatiaľ neplatím nič... ale ktovie, čo nás čaká...

PS: Jasné, že viem, čo je strešný podhľad. Práve dnes boli u nás takí ľudkovia, čo nám majú spraviť cenovú ponuku...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Prečo sa k tým vysokoškolákom nepridáte ?Keď im toľko závidíte.Veď je to manuálna práca , vysoká škola na ktorú chodili najhorší žiaci ZDŠ.To predsa inteligent musí zvládnuť ľavou zadnou.
Len tak naokraj.Podbitie striech robievajú stavebný stolári alebo tesári.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dracul Pozri príspevok
nemas pravdu zaplatit treba vykonanu pracu a skus sa zamysliet kolko operacii treba urobit na 1m2
za 100sk/m2 by som sa na to ani nesiel pozriet.
to je typicka reakcia slovenskeho murara. Mne povedali ze sa im za 1000e ani neoplati nastartovat auto. Skonci stavebny boom a este budete zobrat o pracu. Teda pochybujem ze by toto napisal nejaky remeselnik z vychodu alebo z ciech. Nezalezi od poctu operacii, ale od toho ci ten meter spravim za 10 min, alebo za 2 hodiny. Treba zaplatit za vykonanu pracu, len ked to niekto spravi za 10 tak mi pride divne hned to atakovat, ze je to extremne malo. zrejme je to tak akurat, alebo inak by to asi dotycny nespravil. Treba si zvykat na konkurenciu. Ty sa na to ani nepozries , iny to urobí.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

220870 Pozri príspevok
Prečo sa k tým vysokoškolákom nepridáte ?Keď im toľko závidíte.Veď je to manuálna práca , vysoká škola na ktorú chodili najhorší žiaci ZDŠ.To predsa inteligent musí zvládnuť ľavou zadnou.
Len tak naokraj.Podbitie striech robievajú stavebný stolári alebo tesári.

to je problem stavbariny, vela ludi si mysli: nemam co robit budem stavbar, budem robit sadrokarton, potom to ludom ako 220870 robi problemy, zle meno atd.

pre mna (mozno nas) laika (-ov) to je problem, to by som musel pred kazdou cinnostou ist pozerat referencne stavby (kto z nas si chce neustale pustat cudzich ludi do bytu), na to zial nie je cas, uverime reciam ...... potom je problem a mienka o stavbaroch je na svete.

Odbornik by mal byt urcite dobre zaplateny, pri kazdej praci.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

day, ked nieje 20 eur na hodinu na ruku dobry plat, tak ja potom neviem. Ziadne danenie cista ruka.. o tom sa moze nejakemu doktorovy v nemocnici iba snivat. Nevraviac o tom, ze za 20 eur na hodinu murara nezozenies. Mozno nejakeho lempla opiteho
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Robil som si podbytie tzv. stauplatov, len uchytenie dosiek, ziadna veda, ale musel som si postavit lesenie, pri stite 6m vysoke, pripravit hranolceky na podbytie, dat do roviny, niekolkokrat ponatierat dosky, nachat vyschnut, postupne narezat dosky a naskrutkovat ich na hranolky. Stvorcov relativne malo, celodenna praca na niekolko dni. Pokial viem tak 100SKK za stvorec sa plati len za natiahnutie omietky na beznu stenu, na povalu je to tazsie, naviac je uzka + su tam dalsie operacie. 100 korun za stvorec je naozaj silno podhodnotena cena.
Ak sa niekomu zda, ze murari su nenormalne preplateni, tak nech sa paci, rekvalifikacny kurz a mozete chodit murat.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

alltracboy Pozri príspevok
day, ked nieje 20 eur na hodinu na ruku dobry plat, tak ja potom neviem. Ziadne danenie cista ruka.. o tom sa moze nejakemu doktorovy v nemocnici iba snivat. Nevraviac o tom, ze za 20 eur na hodinu murara nezozenies. Mozno nejakeho lempla opiteho
20€ je dost, my (firma cca 40prac.) mame hodinovu sadzbu v SK 15 - 19€ podla technologie, 20€/hod mi pride vela

kvalitny zivnostnik cca 8 - 12€/hod OK (aj ked praca "hodinovka" neodporucam)
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dajte si to urobiť u mňa. U mňa budete mať tie pohľady zadarmo Ja viem, som hnusná, ale v takej horúčave som jednoducho neodolala. Tak mi prepáčte trochu osvieženia
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

alltracboy Pozri príspevok
to je typicka reakcia slovenskeho murara. Mne povedali ze sa im za 1000e ani neoplati nastartovat auto. Skonci stavebny boom a este budete zobrat o pracu. Teda pochybujem ze by toto napisal nejaky remeselnik z vychodu alebo z ciech. Nezalezi od poctu operacii, ale od toho ci ten meter spravim za 10 min, alebo za 2 hodiny. Treba zaplatit za vykonanu pracu, len ked to niekto spravi za 10 tak mi pride divne hned to atakovat, ze je to extremne malo. zrejme je to tak akurat, alebo inak by to asi dotycny nespravil. Treba si zvykat na konkurenciu. Ty sa na to ani nepozries , iny to urobí.
toto je typicka reakcia oponenta. skus sa postavit/si postavit/ na lesenie a urobit 1 m2 na komplet!!! za 1 hodinu tak budes u mna frajer.
ja robim stavbarcinu uz 12 rokov a viem o com hovorim. ja som nepovedal ze 20eur je malo /mne osobne sa to zda vela/ ale 100Sk je nenormalne malo, takze ma neurazaj a neurazaj ani poctivych ludi ktory si zarabaju rukami a poctivou pracou. taky poradak tu nema co robit.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no vidis ze niekto to spravi za 100.. tak cakajte na svoju sancu najlepsie na tom je, ze vacsina nema ani tusenie akym stylom sa to obkladalo a ze ten dom sa spravit v pohode z prenosneho lesenia, ale hned je to malo
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

btw, presne taky fachman s 12r zivnostou zahlasil, ze za 1000 euro ani nenastartuje auto. Ludia z ytongu nastartovali, a nelutujem. A platil som im v priemere 30e na hodinu, ale este stale boli lacnejsi ako predosle ponuky.
Naposledy upravil alltracboy : 13.07.10 at 14:00
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

30e na hodinu som v zivote nemal. takze za tie peniaze by som ti to vymuroval sam. ja som svoj bungalov muroval uplne sam 2 tyzdne.
prodom - bungalov beta

ja osobne si uctujem 5-6eur/h zalezi na praci. a nech mi niekto povie ze je to vela!!!!!! domov pridem po 10h zniceny pretoze nerobim na statnej stavbe a neopieram sa tam o lopatu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Škoda že sa k tomu stále nevyjadrila KEJKA .Podľa mňa ona len zle pochopila remeselníkov a miesto mb zadala m2.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať