Zavrieť

Porady

inventarizácia zásob

Prosím o radu:

s.r.o. predáva inter. dvere. Má povinnosť viesť skladové karty, alebo stačí ročná inventarizácia zásob?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janza Pozri príspevok
Prosím o radu:

s.r.o. predáva inter. dvere. Má povinnosť viesť skladové karty, alebo stačí ročná inventarizácia zásob?
Ak účtujete o zásobách spôsobom A, alebo aj B, vediete aj skladové karty zásob.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Platci DPH ci nie?

Sposob A ci B? Aj pri sposobe B je povinnost viest evidenciu zasob na skladovych kartach.
0 0
Janza Janza

Janza je offline (nepripojený) Janza

platci DPH, nákup ide najprv na obstaranie
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janza Pozri príspevok
platci DPH, nákup ide najprv na obstaranie
Odpovede máš v predch.príspevkoch. To, či si, alebo nie si ,platiteľom dph je irelevantné.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Tweety Pozri príspevok
Odpovede máš v predch.príspevkoch. To, či si, alebo nie si ,platiteľom dph je irelevantné.
Nemaju platci DPH povinnost uctovat sposobom A?
Naposledy upravil zk24 : 12.07.10 at 11:35
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zk24 Pozri príspevok
Nemaju platci DPH povinnost uctovat sposobom A?
Nie.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ok
0 0
Janza Janza

Janza je offline (nepripojený) Janza

no - nehnevajte sa, trocha som to pokazila, nejde o s.r.o., ale SZČO a jednoduché účtovníctvo. Ako je to v tomto prípade?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
evidenciu zásob si musí viesť aj SZČO
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janza Pozri príspevok
no - nehnevajte sa, trocha som to pokazila, nejde o s.r.o., ale SZČO a jednoduché účtovníctvo. Ako je to v tomto prípade?
Rozdiel medzi spôsobom evidencie zásob u sro a SZČO- teda medzi ÚJ nie je žiaden.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Viete mi niekto poslať usmernenie alebo kde v postupoch je uvedené, že musím mať skladové karty aj pri evidencii spôsobom B ? Viem, že sa to tu už x krát rozoberalo, len som sa nedopatrala konkretnej odpovede. Ďakujem, pený zvyšok dňa.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
trochu viac hľadaj a nechci všetko na tácke..........
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ivenka Pozri príspevok
Viete mi niekto poslať usmernenie alebo kde v postupoch je uvedené, že musím mať skladové karty aj pri evidencii spôsobom B ? Viem, že sa to tu už x krát rozoberalo, len som sa nedopatrala konkretnej odpovede. Ďakujem, pený zvyšok dňa.

Hladaj napriklad paragraf 45 - Postupy uctovania pre podnikatelov uctujucich v sustave podvojneho uctovnictva
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Nie na tácke ale v miske predmiešané, to bol vtip. Viem, že Postupy napr. v JU §16 - pomocné knihy ale ja by som to chcela vedieť kde presne je napísané, že "učtovná jednotka učtujúca spôsobom B musí viesť evidenciu kariet zásob počas celého roka."
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

KEJKA: To su dve rozne zadavatelky otazky Ono to tak len vyzeralo
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivenka Pozri príspevok
Nie na tácke ale v miske predmiešané, to bol vtip. Viem, že Postupy napr. v JU §16 - pomocné knihy ale ja by som to chcela vedieť kde presne je napísané, že "učtovná jednotka učtujúca spôsobom B musí viesť evidenciu kariet zásob počas celého roka."
Pozri si §43 Postupov účtovania.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Dodam, bod (6)
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

To som si prečítala, to jasné, ale tu sa všade na Porade píše o Skladových kartách, o ktorých vy asi čítate medzi riadkami. Ja tam nikde zmlienku o kartách nevidím. Skrátene povedané, kúpim dám na 504 a na konci roka zistím čo mi ostalo a preučtujem na 132. Ak beriem do úvahy, že nemám žiadne iné náklady s obstaraním tovaru. Vďaka za pochopenie a pomoc.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Už som to našla, vĎaaaaka zk24 /neviem presné meno Tvoje/
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ivenka Pozri príspevok
To som si prečítala, to jasné, ale tu sa všade na Porade píše o Skladových kartách, o ktorých vy asi čítate medzi riadkami. Ja tam nikde zmlienku o kartách nevidím. Skrátene povedané, kúpim dám na 504 a na konci roka zistím čo mi ostalo a preučtujem na 132. Ak beriem do úvahy, že nemám žiadne iné náklady s obstaraním tovaru. Vďaka za pochopenie a pomoc.
http://www.dumaconsult.sk/file/postupy-uctovania-09.pdf

Paragraf 43, bod 6 o tom hovori presne. Bez citania medzi riadkami. Jednoznacne na riadkoch
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať