Zavrieť

Porady

Ochranna znamka na meno osoby

Zdravim,

chcem sa vas opytat, ako je to s ochrannou znamkou na meno. Poznam cloveka, ktory si nechal urobit ochrannu znamku na meno a priezvisko, teda trebars "Jan Ferko". Mnoho ludi sa vola rovnako a mnoho ich moze podnikat, dokonca aj v rovnakom obore ako on.

Ako to potom je z pravneho hladiska? Moze ziadat napriklad zakaz uvadzania vlastneho mena osoby v propagacnych materialoch a podobne?

Pride mi to pritiahnute za vlasy, ale nevedel som najst dokument/y, co by toto tvrdenie vedeli vyvratit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    no neviem ako by mi niekto chcel zakázať používať vlastné meno
    ak má firmu "Jan Ferko - žalúzie" tak moja by sa musela volať inak... napr. "Jan Ferko - rolety a žalúzie"

    p.s.: a ak sa mi narodí syn a pomenujem ho Ján Ferko, zažaloval by ma?

    acheruns je offline (nepripojený) acheruns

    acheruns
    tak, uz som to nasiel. mozno bude v buducnosti hladat odpoved na tuto otazku, tak tu je odpoved:

    Zbierka zakonov 506/2009
    §14

    Majiteľ ochrannej známky nie je oprávnený zakázať tretím osobám používať v obchodnom styku ich vlastné meno, priezvisko, obchodné meno alebo adresu, údaje týkajúce sa druhu, kvality, množstva, účelu, hodnoty, zemepisného pôvodu, času výroby alebo iných vlastností tovarov alebo služieb a označenie potrebné na určenie účelu tovarov, najmä ich príslušenstva alebo náhradných dielov, alebo na určenie účelu
    služieb za predpokladu, že tretia osoba ich používa v súlade s obchodnými zvyklosťami, dobrými mravmi a pravidlami hospodárskej súťaže.

    Ochranna znamka na meno osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.