Zavrieť

Porady

Desenzibilizacia - liecba alergie

Dobry den,
vyse dvoch rokov mam alergiu na ambroziu a palinu. Imunologicka mi odporucila liecbu - desenzibilaciu. mate s tym nejake skusenosti? pri tejto dlhodobej liecbe mozu alergicke priznaky i uplne vymiznut.

dakujem,
pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Desenzibilizácia je špecifická a nešpecifická. Pri špecifickej desenzibilizácii sa vstrekuje pacientovi známi alergén s postupným zvyšovaním dávky. V organizme sa tak vyvolá tvorba protilátok dereagínov – inhibítorov, ktoré neutralizujú alergén skôr ako sa dostane k šokovému tkanivu. Pri nešpecifickej desenzibilizácii sa vstrekuje chorému nešpecifický alergén (peptón, mlieko, vlastné sérum a pod.). Materiál na prípravu alergénu sa zbiera z prostredia pacienta (prach, peľ, perie). Desenzibilizácia sa robí pomalou metódou – injekcie sa podávajú denne, každý druhý, prípadne každý 4. až 10. deň, alebo rýchlou metódou (každé 2 – 3 hodiny alebo 3 razy denne).

    Podrobné informácie ohľadom liečby poskytne každý alergológ imunológ. V čase, keď som ju brala, sa za ňu neplatilo, neviem, ako je to v súčasnosti.
    Desenzibilizácia sa uskutočňuje pred sezónou pôsobenia alergénu.
    Naposledy upravil zdenka131 : 13.07.10 at 16:36

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Misnow Pozri príspevok
    zdenka131: ako dlho si to liecila? je to dlhodoby proces. trva to i 5 rokov. okrem toho treba navstevovat pravidelne imunologa. dakujem
    Injekčne som sa liečila 3 roky a kvapky som brala 2 roky- to bolo málo. Vhodné sú minimálne 3 roky. Zo zdravotných dôvodov , nesúvisiacich s alergiou som liečbu pomocou kvapiek musela ukončiť. Túto liečbu predpisuje iba alergológ- imunológ. Kvapky sa v tom čase pripravovali vo Francúzsku, neviem, ako je tomu dnes. Na injekcie som chodila k alergológovi.
    Naposledy upravil zdenka131 : 15.07.10 at 11:25

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Ahoj, liečbu som absolvovala, cítila som sa lepšie, ale príznaky alergie mi zostali.

    Misnow je offline (nepripojený) Misnow

    Misnow
    Desenzibilizacia je zadarmo, resp. poistovna ju hradi, pretoze to nie je lacna zalezitost. velakrat ju ani neponuknu pacientovi, treba im to pripomenut . som prekvapena, ze aj takato metoda liecby existuje.

    ja som zmenila stravu a alergia mi postupne mizne. hadam vymizne natolko, ze ani toto nebude treba podstupit

    ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

    ErinErin
    Andulenka Pozri príspevok
    Čo to je desinzibilácia? Ako prebieha?Platí sa? A kde sa dá podstúpiť v BA?
    Anka
    Desenzibilizácia je spôsob liečby alergie: Podávajú sa podprahové množstvá alergénov, ktoré ešte nevyvolávajú alergickú reakciu. Dávky sa postupne zvyšujú, až je organizmus na alergén navyknutý a nereaguje. Liečbu navrhuje alergológ - imunológ, je buď orálna = roztok sa prijíma ústami, alebo injekčná.

    Misnow je offline (nepripojený) Misnow

    Misnow
    zdenka131: ako dlho si to liecila? je to dlhodoby proces. trva to i 5 rokov. okrem toho treba navstevovat pravidelne imunologa. dakujem

    Desenzibilizacia - liecba alergie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.