Zavrieť

Porady

agendy

dajú sa v POHODE preniesť agendy z fiktívnej firmy (dočasnej) do reálnej?
Dočasná firma bola vytvorená preto, lebo nebol ukončený predchádzajúci rok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    dá sa to cez Súbor-Dátová komunikácia. Vo fiktívnej firme si dáš export agendy (vyberieš ktorej) a v skutočnej firme si dáš import agendy, teda toho súboru, ktorý si uložíš.

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    no, aj tak,ale to je zbytocne komplikovanejsie. Staci ked su obe firmy (databazy) v rovnakom release, a staci dat v spravnej firme menu subor - datova komunikacia - vybrat agendu - nacitat subor docasnej firmy (priamo databazu mdb) - Pohoda zisti ze je to jej vlastna databaza a importuju sa kompletnejsie udaje (napr FA vratane poloziek, predkontacii a pod). Len, neviem ci toto je to najvhodnejsie riesenie na spajanie firiem (databaz), lebo tak ci tak neprenesiete korektne vsetko (personalistika, neprevedu sa uhrady - vazby medzi dokladmi a bankou/pokladnou, niesom si isty, ci sa pri dokladoch prenesie vazba na sklad a na zaver - nie vsetky agendy sa daju preimportovat)
    Ak Vam ale staci preniest iba agendy, ktore su tam k dipozicii, tak ako som to spominal, tak je to lahke.
    A ak nemate v chybajucich agendach vela dokladov, tak tie uz potom jedine rucne prepisat. Pokial by ste tam mali toho vela, prip by ste potrebovali preimportovat agendy, ktore tam niesu - tak mi ak chcete napiste do spravy, uz som to robil niekolko krat mojim zakaznikom.
    ...a teraz ma napadla jedna vec....preco mate docasnu firmu ? Teda, pochopil by som to v roku 2009 , ked sa prechadzalo na € v Pohode moc inych moznosti nebolo,ale bezne v Pohode funguje prechodne obdobie, kde nadalej pracujete v databaze firmy 2009, len sa v orku 2010 prepnete do prechodneho obdobia, a nahadzujete doklady uz do noveho obdobia 2010 (podla potreby sa potom prepinate medzi rokom 2009 a 2010).Ked sa nakoniec uzavre rok 2009 staci dat po uzavierke datovu zavierku a Pohoda sama rozdeli firmu na jednotlive roky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.