Zavrieť

Porady

Odpis PC

Kúpil som si počítač a neviem, či ho dať do prevádzkovej réžie, alebo ho mám odpisovať. Na FA mám nasledujúce položky (nie som platca DPH a ceny sú s DPH):

1. PC zostava: 13.400,-
2. LCD monitor: 16.500,-
3. Windows XP: 5.132,-
4. Multifunkčné zariadenie (tlač., skener, kopírka): 5.067,-
(Tlačí aj priamo z pamäťovýchj kariet a kopíruje bez PC)

Spolu: 40.099,- Sk

A ešte jeden dotaz, vyššie uvedené veci sú kupované z príspevku úradu práce (Európ. soc. fond), kde je možné kúpiť zariadenie za max. 30.000,- Sk. Avšak ku kalkulácii predpokladaných mákladov, ktorá obsahovala vyššie uvedený ceny, neboli námietky a prídpevok mi poskytli. Máte niekto skúsenosti s ich kontrolou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    Napadlo ma, že ten Windows XP si nekúpim ako podnikateľ, ale za vlastné (nechcem mať pirátsky). Nevadí, ak bude s ostatnými vecami na faktúre, ale nebudem ho nikde v účtovníctve uvádzať?

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    To multifunkčné zariadenie funguje aj bez PC (kopíruje), takže ak cena je do 30 000,- hneď do spotreby.

    martina12 je offline (nepripojený) martina12

    martina12
    Ale keď je uvedené na faktúre aj win xp - tak cena bude 35032,- tak už by sa to malo odpisovať....

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    ja som nakupila 2 pc jeden 22 700, druhy 23 900, napalovacku 1500 a monitor 7500 bez dph. vo firme uz evidujem asi 14 pocitacov ktore neodpisujem /boli do 30 tis. aj s monitorom - bez dph/ je mozne ze by som tieto pc dala do drobneho majetku?

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    Práve preto uvažujem, že si nedám Windows XP do nákladov (uhradim ho za svoje súkromné). Len by ma zaujímalo, či nevadí, ak je ten Windows napísaný na podnikateľskej faktúre s inými vecami a ja ho nebudem nikde účtovať ako výdavok. Napr. FA je s Windowsom na 35.032,- a ja si do nákladov zaúčtujem len 29.900,- bez Windowsu. Ten Windows si uhradím akože zo svojho.

    martina12 je offline (nepripojený) martina12

    martina12
    Lubomir1
    Práve preto uvažujem, že si nedám Windows XP do nákladov (uhradim ho za svoje súkromné). Len by ma zaujímalo, či nevadí, ak je ten Windows napísaný na podnikateľskej faktúre s inými vecami a ja ho nebudem nikde účtovať ako výdavok. Napr. FA je s Windowsom na 35.032,- a ja si do nákladov zaúčtujem len 29.900,- bez Windowsu. Ten Windows si uhradím akože zo svojho.
    Lepšie by bolo, keby na faktúre win xp nefiguroval. Pokiaľ tam bude, tak treba zaradiť počítač so sumou 35032,- a odpisovať. Ak zle píšem, opravte ma prosím....

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    prosim poradite mi?



    Majka
    ja som nakupila 2 pc jeden 22 700, druhy 23 900, napalovacku 1500 a monitor 7500 bez dph. vo firme uz evidujem asi 14 pocitacov ktore neodpisujem /boli do 30 tis. aj s monitorom - bez dph/ je mozne ze by som tieto pc dala do drobneho majetku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.