Zavrieť

Porady

búranie - ako na to

chcel by som sa dozvedieť, s akou sumou mám asi rátať pri búraní prístavby cca 6 x 4 m, vrátane zlikvidovania stavebného odpadu na skládku, prípadne aj akým spôsobom búrať - ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Búrali sme 140 ročný dom 6,4 x 37,5 a stálo to 9000 €, ale s tým že sme mali cca 1/3 cenu za uskladnenie sutiny...cena je vrátane strojov, ludí a "uskladnenia"

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    Nam burali 100rocny mastal,5x50 m, vyslo to na 3300eur aj s uskladnenim sutiny. Mala rada: drevo, tehly... odniesli miestni obcania, firma to neratala, bola to poriadna uspora. Treba ponuknut, iste niekomu sa nieco prihodi.

    vankusik29 je offline (nepripojený) vankusik29

    vankusik29
    - treba dat dole skridlu, krov, vybrat okna a dvere
    - potom zavolat JCB ten to hravo zbura behom hodinky
    - nalozit na nakladne vozidlo a odviest na najblizsiu skladku.

    Buranie nas stalo 90 Eur
    Potom sme vytriedili tehly a drevo.
    Teraz na jar sme zavolali na skladku spravili mi cenu, objednali tatrovku a JCB. Nakladanie JCB-ckom stalo 108 Eur. Tatrovka sa otocila 4x po 10 ton. Tatrovka stala 134 Eur a samotny odpad 41,7 tony stal 417 Eur.

    SPOLU 749 eur, rozmery priblizne 5x10 metrov.

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    A dat hlavne pozor, aby susedia neudali vas. My sme museli robit projekt, dat to schvalit na mesto, a ked sme mali povolenie, az po tom sme sa pustili do toho. Oproti bol cinziak, a nespoliehali sme na na dobre ludske vztahy, a velmi dobre sme robili, lebo po hodinovej praci nas prisli kontrolovat zo stavebneho uradu, ci na to mame povolenie, lebo niekto nas udal. Takze davat pozor s tou burackou.

    Mindo800 je offline (nepripojený) Mindo800

    Mindo800
    Ahoj Fetya, vidim ze mas nejake skusenosti. Co vsetko je potrebne na vybavovanie, co kde a ako vybavim? Vies prosim ta napisat kam sa obratit a kolko to asi vsetko trva?
    Nemas nahodou aj info o tom ako je to so skladkou sutiny? Mam volny stavebny pozemok a znamy, ktory chce burat stary dom by chcel docasne naviezt sutinu zo zrucaniny na tento moj pozemok. Dozvedel som sa vsak, ze je to nejakym sposobom protizakonne a treba na to nejake povolenia.

    dakujem za info

    Mindo800

    addo77 je offline (nepripojený) addo77

    addo77
    Zdravim Vas.
    Dal som ziadost na SU o zburanie pristavanej casti rodinneho domu. Ta cast je nieco ako Šopa - dreváreň. Na katastri ju eviduju ako celok s RD teda pod jednym cislom. Zo SU mi volali ze si to mam dat najskor rozdelit na dve parcely a az potom mi mozu dat povolenie. Volal som si teda geodeta .. tomu sa to nezdalo .. informoval sa na katastri a tam mu povedali ze mi najskor maju dat povolenie na zburanie casti domu a potom si mam dat zamerat skutocny stav. Aby som neplatil dva krat a zbytocne a taktiez zbytocne by sa vsetko predlzilo. Tak dilema ze co teda mam robit?? Je nejake toto tvrdenie podchytene v stav.zakone? Ak by ste niekto ku tomu vedeli nieco poradit budem povdacny . Vdaka.

    addo77 je offline (nepripojený) addo77

    addo77
    Zial tak ako som takuto odpoved ocakaval tak som sa jej aj bal. No co skusim ist na SU a snad sa ako ludia dokazeme porozpravat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.