Zavrieť

Porady

Zateplenie plochej strechy

Chcel by som vedieť aký typ izolácie je na to nejlepší? Momentálne mam na nej staru lepenku cca. 30 rokov. A ešte akú hrubka izolácie by tam mala ísť? Strecha je v tvare obdlžnika 11 x 6 m.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ak chceš zatepliť,predtým je dobré zaizolovať,ako tepelná izolácia može byť aj spádový polystyrén v kombinácii so styrodurom (je to lacnejšie ako kamenná vata) a vrch dobre zaizolovať buď bitumenovými pásmi (Hydrobit),Bitagit,Sklobit) alebo nalepiť oveľa drahšiu ale kvalitnejšiu fóliu (Tatrafol apod.).Na vrch je vhodné dať aspoň 5 cm premývaného štrku,v tom prípade nemusí byť fólia prichytávaná o podklad a teda nie sú robené do nej otvory.Štrk chráni fóliu aj pred slnkom a v neposlednom rade izoluje tiež.Nesmieš zabudnúť však,že skladba (myslím tým hlavne hrúbka) celej skladby závisí od výšky atiky a v prípade štrku aj od statiky nosnej konštrukcie.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    Chceš zatepľovať alebo izolovať strechu lebo názov a zadanie sú protichodné. No na izoláciu striech sa používa kamenná vata. Musíš vedieť ale koľko tam máš miesta na tú vatu.

    ViTk0 je offline (nepripojený) ViTk0

    ViTk0
    Dom Michael Pozri príspevok
    Chcel by som vedieť aký typ izolácie je na to nejlepší? Momentálne mam na nej staru lepenku cca. 30 rokov. A ešte akú hrubka izolácie by tam mala ísť? Strecha je v tvare obdlžnika 11 x 6 m.
    Predpokladám, že všetky staré vrstvy až po stropnú platňu odstránite. Na tepelnú izoláciu a spádovanie by som použil polyuretánové platne (hrúbka 8-10 cm). Ako hydroizoláciu by som použil kvalitné asfaltové pásy (15 rokov záruka)...

    Zateplenie plochej strechy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.