Zavrieť

Porady

detska autosedacka v peguot boxer

dobrý den
chcela by som vediet ci je mozne ist do chorvatska so 16 mesacným dietatom v autosedacke (vajicku) v takom aute ako je peguot boxer ???...teda ci v takýchto prípadoch niesu nejake obmedzenia na konkretne typy aut
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    anka 14 Pozri príspevok
    dobrý den
    chcela by som vediet ci je mozne ist do chorvatska so 16 mesacným dietatom v autosedacke (vajicku) v takom aute ako je peguot boxer ???...teda ci v takýchto prípadoch niesu nejake obmedzenia na konkretne typy aut
    A prečo by to nemalo byť možné?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Chobot Pozri príspevok
    A prečo by to nemalo byť možné?

    Myslim, ze otazka smeruje k tomu, ci moze byt detska sedacka (vajicko) pripojena k sedadlu vedla vodica v aute typu Peugeot Boxer (teda 1-tonky, ktora ma len jeden rad sedadiel).

    Tu je nariadenie vlady:
    http://www.zbierka.sk/Default.aspx?s...ookieSupport=1

    A tu je nejaky popis:
    http://automoto.mojanitra.sk/auto-mo...1684&p_sekcia=

    Deti do 12 rokov a s telesnou výškou menšou ako 150 cm by sa nemali prepravovať na predných sedadlách, kde pásy namontované sú. Možno tak urobiť podľa Zákona o premávke na pozemných komunikáciách len v prípade, ak budú takéto deti umiestnené v bezpečnostnom systéme, ktorý je pre ne vhodne určený. Zároveň však platí, že prednostne by sa mali pri preprave detí použiť iné sedadlá, ktoré sú vybavené bezpečnostnými pásmi, teda v osobnom motorovom vozidle sú to zadné sedadlá. Ak sa však použije predné sedadlo na prepravu detí v autosedačke (najčastejšie sa na tento účel používa tzv. vajíčko), táto môže byť otočená v protismere jazdy len s podmienkou, že airbag bol vyradený z činnosti.

    anka 14 je offline (nepripojený) anka 14

    anka 14
    no lebo ked sa zacala riesit takato moznost cesty(najprv sme chceli ist v dvoch autach), tak sofer sa opýtal ci neexistuju nejake vymedzenia na konkretne tento druh auta, jedná sa o 9 miestny minibus, chceme ist 5 dospelí a dve deti...jedno ma 5 rokov, cize on ma podsedak a to druhe 16 mesiacov takze ten musi byt vo vajicku...okrem toho sme sa aj bavili o tom ci je na tento druh vozidla potrebné ine vodicske opravnenie ako b1

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    anka 14 Pozri príspevok
    no lebo ked sa zacala riesit takato moznost cesty(najprv sme chceli ist v dvoch autach), tak sofer sa opýtal ci neexistuju nejake vymedzenia na konkretne tento druh auta, jedná sa o 9 miestny minibus, chceme ist 5 dospelí a dve deti...jedno ma 5 rokov, cize on ma podsedak a to druhe 16 mesiacov takze ten musi byt vo vajicku...okrem toho sme sa aj bavili o tom ci je na tento druh vozidla potrebné ine vodicske opravnenie ako b1
    V prvom rade treba uviesť, o akú kategóriu auta ide - M1, N1, alebo N2 či iné. Je to uvedené v TP vozidla.

    Podrobne o podmienkach používania autosedačka pre M1, M2 N1 a N2 som písal tu:

    http://www.porada.sk/t132335-ceestovanie-dodavkou.html

    anka 14 Pozri príspevok
    jedná sa o 9 miestny minibus, ...okrem toho sme sa aj bavili o tom ci je na tento druh vozidla potrebné ine vodicske opravnenie ako b1
    Ak ale píšeš, že to auto má 9 miest na sedenie, treba upresniť, či ide o 9 miest spolu s vodičom, alebo 9 miest + 1 vodič. V prvom prípade ide o vozidlo kategórie M1, v druhom o M2 (podľa zákona 725/2004), pre M1 stačí oprávnenie kategórie B, pre M2 je potrebné VP kategórie D (podľa zákona č. 8/2009).
    Naposledy upravil Chobot : 14.07.10 at 11:51

    detska autosedacka v peguot boxer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.