Zavrieť

Porady

Poštová poukážka

Ahojte!
Obratim sa na Vas s otazkou, ci je poštová poukážka danovym dokladom. Chceme podat inzerat v jednom mesacniku. Cenu inzercie pozaduju uhradit postovou poukazkou, fakturu za poskytnutu sluzbu nedostaneme.
Je to spravny postup? Nemaju povinnost vystavit fakturu za poskynutu sluzbu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak nie ste platiteľ DPH , tak si zaúčtujete platbu poštovou poukážkou a k tomu si priložte napr. Noviny , v ktorých je uverejnený Váš inzerát .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    m.b. Pozri príspevok
    Ahojte!
    Obratim sa na Vas s otazkou, ci je poštová poukážka danovym dokladom. Chceme podat inzerat v jednom mesacniku. Cenu inzercie pozaduju uhradit postovou poukazkou, fakturu za poskytnutu sluzbu nedostaneme.
    Je to spravny postup? Nemaju povinnost vystavit fakturu za poskynutu sluzbu?
    Pojem daňový doklad nepozná ani zákon o účtovníctve, ani zákon o dph. Určite by som žiadala doklad o podaní inzerátu.

    m.b. je offline (nepripojený) m.b.

    m.b.
    Teda ani podla Teba nestaci postova poukazka? Oni mi tvrdia, ze za 13 rokov kazdemu stacila...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak ste inzerát podali ako FO , možno na poštovú poukážku neposielajú vyúčtovaciu FA .
    Pre podnikateľa to by malo byť samozrejmé .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    m.b. Pozri príspevok
    Teda ani podla Teba nestaci postova poukazka? Oni mi tvrdia, ze za 13 rokov kazdemu stacila...
    A aký majú problém vystaviť faktúru? To už nepovedali?

    m.b. je offline (nepripojený) m.b.

    m.b.
    To neviem, ale odpovedali mi, ze kazda uctovnicka to vie riesit... Jasne, ze to viem zauctovat, ale spravne to nebude...
    Ak chcem podat inzerat kazdy mesiac do decembra, a teraz by som zaplatila celu sumu, tak by som teraz mala dostat predfakturu a v decembri vyuctovaciu fakturu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    m.b. Pozri príspevok
    To neviem, ale odpovedali mi, ze kazda uctovnicka to vie riesit... Jasne, ze to viem zauctovat, ale spravne to nebude...
    Ak chcem podat inzerat kazdy mesiac do decembra, a teraz by som zaplatila celu sumu, tak by som teraz mala dostat predfakturu a v decembri vyuctovaciu fakturu?
    Zaplatiť zálohu môžeš aj bez predfaktúry, stačí len na základe objednávky. Ste obidvaja platiteľmi dph?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    m.b. Pozri príspevok
    To neviem, ale odpovedali mi, ze kazda uctovnicka to vie riesit... Jasne, ze to viem zauctovat, ale spravne to nebude...
    Ak chcem podat inzerat kazdy mesiac do decembra, a teraz by som zaplatila celu sumu, tak by som teraz mala dostat predfakturu a v decembri vyuctovaciu fakturu?
    Napíšte im žiadosť ak ste zdaniteľná osoba DPH , aby Vám zaslali k poštovej poukážke aj faktúru v zmysle Zákona o DPH § 71 odst.1 .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    m.b. Pozri príspevok
    Nie som platitelom DPH, ale predpokladam, ze aj tak potrebujem fakturu.
    JA len preto, že pri platiteľoch dph je trochu iný režim. Do účtovníctva potrebuješ doklad o inzeráte- nemusí to byť iba faktúra.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    m.b. Pozri príspevok
    co ine by to mohlo byt?
    Poštová poukážka spolu s novinami, v ktorých je uverejnený spomínaný inzerát. Ak sa týka viac mesiacov, žiadala by som od nich potvrdenú objednávku.

    m.b. je offline (nepripojený) m.b.

    m.b.
    Dakujem Vam velmi pekne. A iba na zaver: aj ked ja budem uctovat iba na zaklade postovej poukazky a inzeratu, oni maju povinnost vystavit fakturu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.