Zavrieť

Porady

Mzda na dohodu o vykonaní práce

Prosím o radu. Mám zamestnanca zamestnaného na dohodu o vykonaní práce na jeden mesiac. Mzda je vo výške 160,- Euro.
Daň zo mzdy bude zrážková, alebo preddavková ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andrea-andrea Pozri príspevok
    Prosím o radu. Mám zamestnanca zamestnaného na dohodu o vykonaní práce na jeden mesiac. Mzda je vo výške 160,- Euro.
    Daň zo mzdy bude zrážková, alebo preddavková ?
    Ďakujem
    Za práce na dohodu zamestnancovi patrí odmena, nie mzda. To,aká daň bude, závisí aj od toho, či má, alebo nemá podpísané Vyhlásenie k zdaneniu. Zrážkovú daň uplatňujeme podľa § 43, odst. 3:
    j) príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 165, 97 eura a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33,

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ergo Pozri príspevok
    ak ma dohodar odmenu vo vyske 166 Eur/pri prechode na Euro mu tato suma bola preklopena z 5000 Sk a nema podpisane vyhlasenie k dani a je mu zrazana zrazkova dan (vzniklo to zaokruhlenim sumy v Sk smerom hore) co s tym teraz?
    Ide o rok 2010 ? Treba napísaťna DU žiadosť o preúčtovanie (ak bol uvedený ŠS zrážkovej dane). Podať opravný prehlad za I. štvrťrok a správne vypísať prehlad za II.štvrťrok.

    Ak ste takto postupovali aj v roku 2009, treba podať aj opravné Hlásenie.
    Naposledy upravil veronikasad : 20.07.10 at 06:41
    nemá nič podpísané
    Má trvalý pracovný pomer v inej firme. U nás pracuje iba cez víkend.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andrea-andrea Pozri príspevok
    nemá nič podpísané
    Má trvalý pracovný pomer v inej firme. U nás pracuje iba cez víkend.
    Takže podľa vyššie uvedeného jeho daň bude zrážková.

    ergo je offline (nepripojený) ergo

    ergo
    ak ma dohodar odmenu vo vyske 166 Eur/pri prechode na Euro mu tato suma bola preklopena z 5000 Sk a nema podpisane vyhlasenie k dani a je mu zrazana zrazkova dan (vzniklo to zaokruhlenim sumy v Sk smerom hore) co s tym teraz?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ergo Pozri príspevok
    ak ma dohodar odmenu vo vyske 166 Eur/pri prechode na Euro mu tato suma bola preklopena z 5000 Sk a nema podpisane vyhlasenie k dani a je mu zrazana zrazkova dan (vzniklo to zaokruhlenim sumy v Sk smerom hore) co s tym teraz?
    A čo chceš s tým? Zrazí sa mu ZD a pri RZD, alebo DP, mu môže byť vrátená.

    ergo je offline (nepripojený) ergo

    ergo
    Tweety Pozri príspevok
    A čo chceš s tým? Zrazí sa mu ZD a pri RZD, alebo DP, mu môže byť vrátená.
    ide mi o to ze dan bola zle vykazovana a pri kontrole z DU moze byt problem, priznavam ze som bola v tom ze do 166 Eur je dan zaradena ako zrazkova moja chyba ze som si to neoverila v zakone, mzdy pocitam rucne mam len 3 pracovnikov z toho 2 na dohodu takze nemam soft ktory by mi to strazil

    ergo je offline (nepripojený) ergo

    ergo
    veronikasad Pozri príspevok
    Ide o rok 2010 ? Treba napísaťna DU žiadosť o preúčtovanie (ak bol uvedený ŠS zrážkovej dane). Podať opravný prehlad za I. štvrťrok a správne vypísať prehlad za II.štvrťrok.

    Ak ste takto postupovali aj v roku 2009, treba podať aj opravné Hlásenie.

    Dakujem za radu, hned sa do toho pustim

    Mzda na dohodu o vykonaní práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.